Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Na czym polega fenomen tablic manipulacyjnych?

  • Dodano: środa, 07 grudzień 2022 20:15
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 442

Nie da się ukryć, że sklepowe półki uginają się od rozmaitych zabawek. Wśród nich znajdziemy klocki — drewniane, plastikowe, magnetyczne, wafle, słomki — ale też lalki, samochody, układanki lub kolorowe, grające zabawki plastikowe. Te ostatnie, choć wiele osób właśnie na nie stawia, niezbyt dobrze wpływają na rozwój dziecka. Znacznie lepszym wyborem są popularne tablice manipulacyjne. Rodzice, którzy zdecydowali się na taki prezent dla swojego dziecka, prześcigają się w pozytywnych opiniach. Jednak czym tak naprawdę jest tablica manipulacyjna, jak działa i kiedy jest idealny moment na zaoferowanie jej dziecku?

  1. Tablice manipulacyjne — czym są?
  2. Kiedy zyskamy najwięcej, wprowadzając tablice manipulacyjne
  3. Zabawki nie byle jakie — sprawdzaj marki i certyfikaty!

Tablice manipulacyjne — czym są?

Tablica manipulacyjna to nic innego, jak fantastycznie przemyślana i odpowiednio skonstruowana zabawka, której celem jest rozwój dziecka. Chodzi o rozwój manualny, ale przy okazji dziecko odkrywa swoją ciekawość w stosunku do całego świata. Dodatkowo tablica ta uczy funkcjonowania, ponieważ znajdziemy tam dość proste, a jednocześnie bardzo przydatne przedmioty, takie jak dzwonek, słuchawka od telefonu, kłódka z kluczem, zegar, liczydło, kontakt do włączania światła, gniazdko z wtyczką i wiele innych. Ograniczeniem twórców w tym przypadku jest wyłącznie ich wyobraźnia. W jaki sposób tablica ta rozwija? Przede wszystkim pozwala na manipulowanie różnymi przedmiotami przy pomocy malutkiej rączki. Poza tym, kiedy dziecko nauczy się wkładać wtyczkę do gniazda w takiej formie, będzie umiało zrobić to w rzeczywistości i nie włoży tam żadnego innego przedmiotu.

Kiedy zyskamy najwięcej, wprowadzając tablice manipulacyjne

Maluchy rozwijają się w różnym tempie, dlatego nie ma ściśle określonego wieku, w którym można wprowadzić tablicę manipulacyjną. Sporo osób decyduje się na nią w ramach prezentu an pierwsze urodziny dziecka. Jest to bardzo dobra okazja. Niektóre dzieci umieją już chodzić w tym wieku, a więc można wybrać tablice stojące, jak i leżące.

Zabawki nie byle jakie — sprawdzaj marki i certyfikaty!

Niezależnie od tego, która konkretnie tablica Ci się spodoba, zanim zakupisz ją, koniecznie zwróć uwagę na posiadane przez nią certyfikaty. Jest to przedmiot przeznaczony dla dziecka, a więc musi być wykonany w sposób odpowiedni, z wysokiej jakości materiałów. Na uwagę zasługuje marka Woobiboo, która oferuje perfekcyjnej jakości tablice. Pod linkiem https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/ znajdziesz wszystkie tablice manipulacyjne, a jeśli zależy Ci wyłącznie na tablicach stojących, koniecznie sprawdź tutaj: https://woobiboo.com/kategoria-produktu/tablice-manipulacyjne/tablice-stojace/

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM