Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Czym zająć chore dziecko w domu? Najlepsze sposoby

  • Dodano: poniedziałek, 24 październik 2022 14:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 202

Za oknami rozhulała się jesień, a wraz z nią nadszedł czas przedszkolnych infekcji. Niestety nie da tego uniknąć. Można jednak pomóc dziecku przetrwać czas rozłąki z kolegami i koleżankami, a przy okazji zapewnić sobie chwilę spokoju. Co zrobić i czym się ratować, kiedy spod kołdry dobiega: „Maaaamo, nudzi mi się!”? O kilku sposobach opowiadamy w naszym artykule.

 

 

Najlepsze kolorowanki dla dzieci – drukujesz, kiedy potrzebujesz

Sklepowe półki pełne są kolorowanek w formie książeczek, ale nie zawsze wewnątrz znajduje się to, co dziecko akurat chce. Czy wiesz, że kolorowanki online możesz pobrać z Internetu, a następnie wydrukować? Czarne kontury nie zużyją za wiele tuszu w drukarce, a zapewnią twojemu maluchowi nie lada rozrywkę. Większość dzieci lubi przecież kolorować – szczególnie ulubione bajkowe postacie.

Do najbardziej lubianych motywów należą:

  • kolorowanki Psi Patrol

  • kolorowanki Brawl Stars

  • kolorowanki LOL

  • kolorowanki Kraina Lodu

  • kolorowanki Minecraft

Dostępne są proste formy i obrazki, ale również kolorowanki dla starszych dzieci z większą liczbą elementów, wymagających precyzji. Kolorowanki mają wiele zalet – to nie tylko zabawa, ale też doskonały trening z zakresu motoryki małej. Kolorowanie to bardzo ważny element edukacji i wstęp do nauki pisania.

Nauka rysowania – spraw, by nuda stała się kreatywna

Okazuje się, że – leżąc w łóżku – można zarazić się nie tylko wirusem, ale też... pasją! Kilka dni spędzonych w domu to świetna okazja do rozpoczęcia nauki rysowania, a zatem warto zachęcić do tego dziecko. Materiały również znajdziesz w Internecie. Ponadto to świetny sposób, by zatrzymać dziecko w łóżku, pod ciepłą kołdrą. Po prostu kup blok rysunkowy, dobry ołówek, opakowanie kredek i do dzieła.

Origami – papierowe szaleństwo

Podczas choroby warto stawiać na aktywności, które zatrzymują malucha w łóżku. Sprawdzi się origami. Na łóżku możesz postawić tacę na nóżkach, by dziecko miało namiastkę stolika. Możesz kupić książki na temat origami, ale na początek wystarczy kilka prostych instrukcji z Internetu.

Zabawy dźwiękiem i głosem – wymyślanie zabawnych piosenek

Możesz bawić się razem z dzieckiem, jednocześnie wykonując domowe obowiązki. Zorganizujcie konkurs na najzabawniejszą piosenkę. Możecie też stworzyć rymowany wierszyk. 

Zaaranżuj seans filmowy z prawdziwego zdarzenia

Oczywiście maluch nie powinien spędzać zbyt wiele czasu przed ekranem. Choroba to jednak wyjątkowy czas, kiedy można nieco odpuścić. Przedszkolaki mają już zwykle ulubioną bajkę. Kup popcorn, wsuń się pod kocyk razem z dzieckiem i nacieszcie się wspólnie obejrzanym seansem.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM