Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Holowanie pojazdu na autostradzie - warto wiedzieć więcej

  • Dodano: piątek, 14 październik 2022 07:54
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 217

Każdej osobie, która posiada samochód, może się przydarzyć awaria albo wypadek. Czasami do tego typu zdarzeń może dojść na autostradzie. Czy można wówczas powierzyć holowanie uszkodzonego samochodu, np. osobie prywatnej? Otóż nie - w takich przypadkach trzeba będzie skorzystać z usług podmiotów, które mogą się zająć taką operacją techniczną. Ma to oczywiście związek z bezpieczeństwem innych użytkowników oraz użytkowniczek autostrad. Z pewnością warto się dowiedzieć więcej na ten temat, by wiedzieć, co należy zrobić w takiej sytuacji.

 

obraz 1

 

Holowanie na autostradzie - bezpieczeństwo przede wszystkim!

W świetle obowiązującego w Polsce prawa holowania samochodu albo innego pojazdu na autostradzie, może dokonać tylko i wyłącznie pomoc drogowa albo obsługa autostrady. Warto tutaj zaznaczyć, że holowanie może być dokonany tylko i wyłącznie do najbliższego zjazdu z tej drogi albo do punktu obsługi podróżnych. Jeśli więc wjeżdżamy na autostradę to zawsze pod ręką powinniśmy mieć kontakt, np. do profesjonalnej pomocy drogowej, która pomoże nam w przypadkach wymagających wzięcia auta na hol. Znalezienie takiego podmiotu nie powinno być sprawą trudną - wystarczy tylko nieco się rozejrzeć. Mieszkając w Warszawie lub w jej okolicach, możemy wpisać w naszą wyszukiwarkę internetową hasło, np.: "Warszawa holowanie samochodów" i zobaczyć, co nam podpowie algorytm. Kompleksową usługę pod tym względem z pewnością znajdziemy w witrynie internetowej: https://drogowipomocnicy.pl/. Pamiętajmy, że holowanie pojazdów na autostradzie na własną rękę jest złym pomysłem i może się skończyć mandatem oraz poważnymi problemami z policją. Przestrzegając zasad, spokojnie będziemy mogli poczekać na pomoc drogową, która odholuje nasz pojazd w bezpieczne miejsce.

 

 

Autostrada to nie zwykła droga - szczegóły mają istotne znaczenie

Samochód, który uległ awarii na autostradzie i czeka go holowanie, powinien mieć włączone światła awaryjne. Sto metrów za nim kierowca powinien obowiązkowo ustawić trójkąt awaryjny. Zarówno kierowca, jak i osoby z nim podróżujące, powinny ubrać kamizelki odblaskowe i nie opuszczać samochodu. Jeśli jednak samochód pozostaje na pasie ruchu, dopuszcza się bezpieczne opuszczenie auta oraz przejście za barierki ochronne. Trzeba tutaj jednak dochować szczególnej staranności, by nie stworzyć dodatkowego zagrożenia w ruchu. Korzystając z profesjonalnej pomocy drogowej, mamy pewność, że nasz pojazd zostanie szybko i sprawnie usunięty z autostrady, a my bezpiecznie wrócimy do naszego domu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM