Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Domowe SPA z kosmetykami uzdrowiskowymi – na co pomaga kąpiel mineralna?

  • Dodano: poniedziałek, 25 lipiec 2022 16:20
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 604

Właściwości wód mineralnych i naturalnych substancji o aktywnym działaniu często są wykorzystywane w zabiegach pielęgnacyjnych. Jednym z nich są kąpiele mineralne, które pozwalają zachować sprawne ciało i młody wygląd. Dzięki kosmetykom uzdrowiskowym zabieg SPA o leczniczych właściwościach można wykonać również w domu. Kiedy warto postawić na kąpiele mineralne i z jakich kosmetyków korzystać?

 

Czym są kosmetyki uzdrowiskowe?

Kosmetyki uzdrowiskowe to produkty do pielęgnacji całego ciała, skóry głowy i włosów o naturalnej recepturze i wysokiej zawartości cennych składników mineralnych. Przy ich produkcji wykorzystuje się mineralną wodę siarczkową oraz wodny wyciąg borowinowy, którym zawdzięcza się dobroczynne właściwości. Stosowanie kosmetyków uzdrowiskowych zapewnia naturalne wsparcie organizmu przy występujących problemach skórnych i zapobiega dolegliwościom bólowym ze strony układu kostno-stawowego.

Preparaty na bazie wody siarczkowej poprzez wnikanie w głębsze warstwy skóry dostarczają jej kluczowych pierwiastków, m.in.: cynku, miedzi, magnezu i wapnia, które mają duże znaczenie w uregulowaniu procesów biologicznych na poziomie tkankowym. Dawniej z myślą o korzyściach, jakie zapewnia woda siarczkowa, odwiedzano sanatoria – dziś kąpiel siarczkową można wykonać w warunkach domowych przy użyciu kosmetyków uzdrowiskowych.

Kąpiele mineralne – wskazania i korzyści

Regularne kąpiele siarkowe doskonale wpływają na kondycję skóry, odżywiają ją, redukują podrażnienia i sprawiają, że ciało zyskuje młodszy wygląd. Wskazaniem do rozpoczęcia domowych zabiegów SPA jest suchość skóry, cellulit, widoczne oznaki starzenia, brak jędrności czy różne choroby skóry np. łuszczyca, AZS, ŁZS czy egzema. Kąpiel siarczkową może wykonać każdy, kto chciałby poprawić wygląd i ukrwienie skóry, oczyścić organizm z toksyn i powstrzymać procesy starzenia. W efekcie regularnego przeprowadzenia zabiegów można uzyskać jędrne ciało o wyrównanym kolorycie. Blizny i drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, natomiast objawy skórnych dolegliwości ustają.

Wiele korzyści zapewnia organizmowi również kąpiel borowinowa. Wykorzystuje się do niej wodny wyciąg z borowiny (torfu o leczniczych właściwościach), który wspomaga proces naprawczy skóry, wzmacnia ją i odżywia. Stosowanie kąpieli borowinowych rekomenduje się osobom zmagającym się z reumatyzmem, dolegliwościami mięśni oraz stawów, a także zaburzeniami układu nerwowego. Przebywanie w wodzie z dodatkiem borowiny przynosi ulgę w bólu i usprawnia procesy regeneracji organizmu.

Jak wykonać kąpiel siarczkową w domu?

Kąpiel siarczkowa polega na zanurzeniu się w całości lub częściowo w wannie z dodatkiem kosmetyku na bazie wody siarczkowej. Doskonale sprawdzi się Żel Siarczkowy do kąpieli i pod prysznic Dr Duda lub mydło siarczkowe. W ofercie polskiego producenta można znaleźć również inne kosmetyki służące pielęgnacji cery wymagającej (więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.drduda.pl/). Następnie w tak przygotowanej kąpieli warto spędzić około 15-20 minut. Po zakończeniu zabiegu nie należy opłukiwać ciała i osuszać go ręcznikiem – samoistne wyschnięcie pozwoli wytworzyć na powierzchni skóry tzw. płaszcz solny, który wzmocni działanie wykonanej kąpieli.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM