Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Shopee - czy warto mieć tam sklep?

  • Dodano: środa, 20 lipiec 2022 14:07
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 811

Konkurencja na rynku e-commerce nieprzerwanie rośnie. Aby wyróżnić się na jej tle, a także dotrzeć do znacznie większej liczby potencjalnych klientów i budować silną markę, warto rozważyć rozwój biznesu o kolejny kanał sprzedaży. Doskonałym rozwiązaniem może być sprzedaż na Shopee. To platforma e-handlu, która wciąż się rozwija – staje się ona coraz popularniejsza również w Polsce, przyciągając coraz więcej konsumentów. Dowiedz się, dlaczego warto mieć tam sklep!

 

Czym jest Shopee?

Shopee to platforma e-handlu, która rozpoczęła swą działalność w Azji Południowo-Wschodniej oraz na Tajwanie w lutym 2015 roku. Wraz z biegiem czasu stała się największym serwisem sprzedażowym w regionie, generując przy tym miliony wizyt miesięcznie. Ten marketplace zaczął stopniowo wkraczać na rynki w innych częściach świata, aby pod koniec 2021 roku pojawić się również w Polsce.

Ten marketplace skutecznie wykorzystał współpracę z influencerami oraz reklamy z chwytliwą muzyką, aby stać się jedną z najpopularniejszych platform sprzedażowych na całym świecie.

Dlaczego warto sprzedawać na Shopee?

Ten serwis sprzedażowy stanowi jedną z najchętniej odwiedzanych platform e-handlu na całym świecie, w tym również w Polsce. Pojawienie się na Shopee pozwoli Ci osiągnąć nowe możliwości oraz zyskać szansę na dotarcie do wielu nowych klientów.

Shopee staje się coraz bardziej rozpoznawalne – potwierdza to fakt, że liczba odwiedzin strony wciąż rośnie. Coraz więcej konsumentów jest zainteresowanych zakupami na tej platformie, dlatego warto się na niej pojawić w roli sprzedawcy.

Niezaprzeczalną zaletą działalności na Shopee jest rentowność związana ze sprzedażą – serwis nie nalicza prowizji od sprzedaży! Oprócz tego, niezależnie od wartości zamówienia, wysyłka jest w pełni darmowa. Za przesyłkę nie płaci ani kupujący, ani sprzedający. Wszystko to sprawia, że na Shopee możemy sprzedawać niemal bezkosztowo.

Sprzedaż na Shopee – od czego zacząć?

Jeśli chcesz rozpocząć działalność na Shopee, pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na platformie jako sprzedawca. Cały proces jest dość prosty i obejmuje podanie podstawowych danych oraz wykonanie przelewu weryfikacyjnego z firmowego rachunku bankowego, aby odblokować szybkie płatności dla potencjalnych klientów.

Proces rejestracji na Shopee nie powinien sprawiać trudności, jednak problematyczne może być umieszczanie naszej oferty na platformie – szczególnie jeśli w naszej ofercie dostępnych jest wiele produktów. Oprócz tego, możemy mieć wątpliwości co do realizacji zamówień na Shopee oraz sklepie internetowym czy zarządzania magazynem. W końcu prowadzenie działalności na wielu kanałach nie należy do najłatwiejszych zadań – wystarczy chwila nieuwagi, aby popełnić błąd. Ponadto, niektóre czynności mogą zajmować wiele czasu.

Na szczęście zarządzanie sprzedażą na kilku platformach może być łatwe. Jeśli posiadasz sklep internetowy na platformie, takiej jak m.in. WooCommerce, i chcesz rozpocząć działalność na Shopee, koniecznie dowiedz się więcej na https://implemo.pl/uslugi/integracja-ecommerce/integracja-sklepu-internetowego-z-shopee/.

Integracja sklepu internetowego z Shopee

Aby prowadzenie działalności było łatwiejsze, niezbędna jest integracja sklepu internetowego z Shopee – w tym pomaga wdrożenie oprogramowania Baselinker. Dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Baselinker doskonale sprawdza się przy prowadzeniu sprzedaży z pomocą WooCommerce – popularnego, bezpłatnego dodatku, umożliwiającego przekształcenie strony internetowej na WordPressie w sklep internetowy. Dzięki niemu możliwe jest zautomatyzowanie obsługi zamówień, co znacznie ułatwi pracę obsługi sklepu. Co ważne, Baselinker działa również przy innych platformach sklepowych, takich jak PrestaShop czy Magento.

A jeśli chodzi o integrację sklepu internetowego z Shopee, Baselinker również oferuje wiele korzyści. Są to m.in.:

  • możliwość korzystania z jednego panelu, nawet przy wielu kanałach sprzedaży,
  • aktualizacja cen w sklepie i na Shopee w tym samym momencie,
  • automatyczne generowanie faktur i listów przewozowych odpowiednio do wybranej przez klienta formy wysyłki,
  • automatyczna aktualizacja bieżących stanów magazynów, niezależnie od źródła zakupów.

Integracja sklepu internetowego z Shopee pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy. Dzięki temu rozwiązaniu możesz rozwinąć swój biznes. Nie czekaj, wyróżnij się na tle konkurencji i usprawnij zarządzanie sprzedażą!

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM