Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Prywatny gabinet lekarski - czego nie może w nim zabraknąć?

  • Dodano: środa, 20 lipiec 2022 12:55
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 301

Odpowiednie wyposażenie gabinetu lekarskiego jest niezbędne, aby móc zagwarantować pacjentom jak najlepszą opiekę medyczną oraz właściwy poziom bezpieczeństwa. Brak podstawowych środków medycznych uniemożliwia medykowi udzielenie pomocy i zapewnienie przy tym wymaganych warunków higieny. Dowiedz się, czego nie może zabraknąć w żadnym prywatnym gabinecie lekarskim! 

 

Maseczki medyczne i rękawiczki jednorazowe

Aby zapewnić pacjentom, jak i medykowi, ochronę przed drobnoustrojami chorobotwórczymi przenoszonymi drogą kropelkową, niezbędne jest wykorzystanie maseczek chirurgicznych medycznych. Dzięki nim można zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków w gabinecie, jednocześnie ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania wirusów.

Niezbędne w trakcie przeprowadzania wszelkiego rodzaju zabiegów są również rękawiczki jednorazowe. Te lateksowe są bardzo cienkie i umożliwiają wykonywanie dokładnych precyzyjnych ruchów, natomiast rękawice nitrylowe nie ulegają zniszczeniu przy kontakcie z wieloma chemicznymi i tłustymi substancjami.

Środki do dezynfekcji

Dezynfekcja pozwala na ograniczenie ilości drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu – ma ona na celu zniszczenie bakterii oraz wirusów, ograniczając ich rozprzestrzenianie się.

Każda placówka ochrony zdrowia, w tym prywatne gabinety lekarskie, powinny odkażać sprzęt znajdujący się w pomieszczeniu – potrzebne są do tego środki do dezynfekcji narzędzi medycznych oraz płyn do dezynfekcji powierzchni. Sprawdzają się one doskonale do dezynfekcji aparatury medycznej i operacyjnej, a także sprzętu rehabilitacyjnego. Płyny do dezynfekcji skutecznie usuwają drobnoustroje również przy użyciu na łóżkach oraz fotelach zabiegowych.

Warto pamiętać, że prywatny gabinet lekarski powinien być regularnie zaopatrywany w artykuły sanitarne oraz higieniczne. Aby znacząco ułatwić cały proces zamawiania produktów, wszelkie potrzebne wyroby medyczne oferuje hurtownia medyczna Eplaster.pl.

Wśród niezbędnych elementów wyposażenia gabinetu nie można zapomnieć o płynie do dezynfekcji rąk – konieczne jest wykonywanie chirurgicznej dezynfekcji rąk przez założeniem rękawiczek medycznych, a także przed i po zabiegach, w których może dojść do naruszenia ciągłości tkanki. Doskonale sprawdzi się do tego płyn do dezynfekcji rąk wykazujący działanie drożdżakobójcze oraz bakteriobójcze. Jest on niezbędny również przy kontakcie z osobą chorą, jak i stycznością z zanieczyszczonym sprzętem medycznym i innym materiałem potencjalnie zakaźnym. Należy przy tym wspomnieć, że alkohol wysusza skórę – warto wybierać płyny wzbogacone o substancje, takie jak alantoina, gliceryna, aloes czy pantenol.

Pojemniki na odpady medyczne

W prywatnym gabinecie lekarskim, jeśli istnieje ryzyko kontaktu z materiałem zakaźnym, powinien znaleźć się pojemnik na odpady medyczne. Znacząco zwiększa on poziom higieny w gabinecie, jak i zapewnia personelowi większe bezpieczeństwo. Pozwala on na gromadzenie m.in. wszelkich niebezpiecznych materiałów, takich jak igły oraz pipety.

Modelem pojemnika na odpady medyczne, na który warto zwrócić szczególną uwagę, jest ten posiadający dodatkowe wycięcie umożliwiające oddzielenie igły od strzykawki w pełni bezpieczny sposób.

Prześcieradła i podkłady jednorazowe

W gabinecie lekarskim codziennie pojawia się wiele osób o różnych dolegliwościach – aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów, stosuje się prześcieradła i podkłady jednorazowe. Pozwalają one zapewnić pacjentom wysoki poziom higieny oraz ułatwiają pracę medykom – po zakończonej wizycie wystarczy zwinąć produkt, wyrzucić go i na jego miejsce położyć czysty, nowy podkład czy prześcieradło.

Takie wyroby powinny znaleźć się w każdym prywatnym gabinecie lekarskim, gdyż chronią pacjentów przed wilgocią, kurzem oraz różnymi wydzielinami. Ponadto, zabezpieczają one sprzęt medyczny!

Wyposażenie prywatnego gabinetu lekarskiego – co jeszcze?

Każdy prywatny gabinet lekarski powinien być wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który umożliwi medykowi wykonywanie świadczeń zdrowotnych, przyjmowanie pacjentów. Powinien on być dopasowany do profilu danej działalności.

Jednak oprócz mebli, bardzo istotne są artykuły sanitarne oraz higieniczne. Powinny się one znaleźć w każdym gabinecie – muszą one jednak spełniać szereg rygorystycznych wymagań, dlatego warto zaopatrywać się w nie w profesjonalnych hurtowniach medycznych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wyroby cechują się wysoką jakością i są w pełni bezpieczne.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM