Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jak cię widzą, tak kupują - co warto wiedzieć o widoczności w sieci?

  • Dodano: czwartek, 14 lipiec 2022 09:16
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 590

Wizerunek firmy w internecie powinien interesować nie tylko właścicieli sklepów internetowych. Coraz więcej konsumentów przed zakupem szuka opinii w sieci. Bezcenne są w takich okolicznościach opinie w mediach społecznościowych oraz pozycjonowanie wizerunkowe.

 

Działania public relations zataczają coraz większe kręgi. Opinie o sklepach i usługach swobodnie krążą w przestrzeni internetowej. Dlatego właściciele firm coraz częściej oprócz tradycyjnego pozycjonowania w wyszukiwarce Google, dbają także o pozytywny wizerunek marki dzięki SEO PR.

 

Widoczność w sieci - dlaczego jest tak ważna?

Większość z nas, szukając nowego produktu lub usługi, poza zasięgnięciem opinii wśród najbliższego otoczenia, uruchamia wyszukiwarkę Google. Tam przegląda kilka pierwszych linków, które zaproponuje algorytm. Dlatego tak ważne są działania SEO, dzięki którym twoja firma jest lepiej widoczna w internecie, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych klientów. Wśród działań na rzecz widoczności w sieci, sporo zależy od publikowania treści na stronie i w serwisach zewnętrznych. To tzw. content marketing, czyli umieszczanie w internecie treści z odpowiednią zawartością słów kluczowych, dzięki czemu strona internetowa jest wyżej w wyszukiwarce internetowej. Frazy kluczowe, jak i całą strategię SEO i PR ustala się pod konkretną branżę z uwzględnieniem grupy docelowej. Począwszy od analizy słów kluczowych po link building w serwisach zewnętrznych - wszystko to wpływa na ocenę robotów Google i zgromadzenie ja największej liczby odbiorców, a docelowo nowych klientów.

 

Czym jest SEO PR?

Wysoka pozycja w Google może jednak okazać się niewystarczająca, jeżeli wokół firmy nie będzie pozytywnej atmosfery i dobrego wizerunku. Stąd oprócz standardowego pozycjonowania, warto opracować także skuteczne działania PR. Tutaj z pomocą przychodzi SEO PR, czyli budowanie pozytywnego wizerunku firmy przy pomocy promocji treści oraz fraz kluczowych związanych z branżą. Z jednej strony należy zadbać o budowanie wizerunku marki przyjaznej i profesjonalnej, ale wszystko to w serwisach wysokiej jakości i pod kątem SEO. Jak wiadomo bardzo często publikacji treści towarzyszą komentarze. Słowa kluczowe, zgodnie z wytycznymi Google nadal są bardzo ważne, ale niemal równie uważnie odbiorcy czytają komentarze w social mediach czy na forach internetowych. Opinie na temat firmy warto obserwować, a w przypadku ewentualnych zakłamań bądź typowego oczerniania - interweniować. Dlatego warto zadbać o angażujący content, a także wartościowy content, który doceni potencjalny klient. SEO PR to działania kompleksowe, które obejmują zarówno optymalizację pod kątem search engine, ale też takie aspekty jak dane i opinie w wizytówce Google.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM