Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

W jaki sposób uzyskać kredyt hipoteczny?

  • Dodano: piątek, 24 czerwiec 2022 13:33
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 226

Wiele osób marzących o własnym mieszkaniu bardzo często musi zdecydować się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Takie zadanie wymaga od pożyczkobiorcy cierpliwości oraz spełnienia kilku ważnych wymogów. Najważniejsze kwestie to oczywiście zdolność kredytowa oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, warto sprawdzić, jakie są dostępne kredyty hipoteczne, aby wybrać najlepszą ofertę na rynku i nie przepłacać.

 

Kredyty hipoteczne — Od czego należy zacząć?

Kredyty hipoteczne dostępne są dla każdego, ale żeby uzyskać odpowiednią kwotę na zakup konkretnej nieruchomości, należy spełnić wszystkie warunki, jakie wymagane są przez bank. Na początek jednak dokładnie trzeba zastanowić się nad tym, jaka kwota jest potrzebna. Trzeba mieć również świadomość tego, że im wyższa będzie kwota finansowania, tym wyższe będą również comiesięczne raty do spłaty.

Banki bardzo często przyznają wyłącznie taką kwotę, która będzie bezproblemowa do spłaty, a wszystko oparte jest o zdolność kredytową. Istotny jest również wkład własny, który bardzo często wynosi około 20% nieruchomości, którą chcemy zakupić. Nigdy nie należy spieszyć się przy zaciąganiu kredytu mieszkaniowego, zwłaszcza gdy umowa będzie podpisana z bankiem na 20 Czy 30 lat. Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i przeanalizować podpisywana umowę, a nawet skorzystać z usług doradcy kredytowego, który znajdzie najlepszą ofertę na rynku i przez cały okres spłaty będzie pomagał, zwłaszcza gdy doszłoby do niespotykanej sytuacji takiej jak np. utrata pracy.

Ocena zdolności kredytowej przy kredycie hipotecznym

Zanim zdecydujemy się na kredyt hipoteczny, powinniśmy dokładnie poznać swoją zdolność kredytową. Najważniejszymi czynnikami w takim przypadku są: kwota finansowania, czas trwania umowy, wysokość wkładu własnego, umowa o pracę i wysokość miesięcznych dochodów. Znaczenie mają również takie kwestie jak: liczba osób w gospodarstwie domowym, aktualne zobowiązania czy comiesięczne rachunki do spłaty.

Banki udzielające kredytu hipotecznego zwracają również uwagę na wiek kredytobiorcy. Im osoba jest młodsza, tym ma większe szanse na wyższą kwotę i dłuższy czas spłaty. Samodzielnie warto sprawdzić swoją historię kredytową w BIK, a zwłaszcza w sytuacji, gdy korzystaliśmy już z jakichś pożyczek, kart kredytowych, limitu w koncie czy szybkich chwilówek. Jeżeli Biuro Informacji Kredytowej będzie posiadało jakieś negatywne wpisy, to nasza zdolność kredytowa będzie obniżona. Warto w takim przypadku zadbać o to, aby wszystkie zobowiązania uregulować i wyczyścić wpisy, co podniesie zdolność kredytową.

Jak mądrze skorzystać z kredytu hipotecznego?

Większej osób nie ma czasu na to, aby samodzielnie przeglądać kilkanaście czy kilkadziesiąt różnych ofert. Najlepiej jest w takim przypadku skorzystać z pomocy eksperta finansowego albo z porównywarki kredytów hipotecznych. Jeśli jakaś oferta będzie dla nas interesująca, to wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, a następnie pracownik banku skontaktuje się z nami i podczas rozmowy ustalone zostaną wszystkie najważniejsze kwestie kredytu.

Korzystne warunki dla kredytobiorców ma w swojej ofercie Alior Bank. Dokładnie wiemy, jaka jest wysokość opłaty przygotowawczej, jakie są prowizje i marża banku. Ponadto otrzymujemy fachowe wsparcie specjalisty do spraw kredytów hipotecznych, dzięki czemu przez cały okres spłaty mamy do swojej dyspozycji pomoc fachowca, który będzie czuwał nad spłatą naszego zobowiązania, a także pomoże w trudnych sytuacjach finansowych np. gdy utracimy źródło dochodu.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM