Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pożyczki przez internet - czy warto z nich korzystać?

  • Dodano: środa, 16 luty 2022 06:55
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 555

Pożyczki online - bezpieczne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać

Choć wiele osób wciąż obawia się tego typu rozwiązań, to o ile dobrze przeanalizujemy daną ofertę, nie ma się czego bać. Firmy, które udzielają pożyczek przez internet podlegają takim samym zobowiązaniom do konsumentów co banki i inne instytucje finansowe, które udzielają takiego wsparcia stacjonarnie. Każda firma ma obowiązek udzielić jasnych i rzeczowych informacji kredytobiorcy, w szczególności tych, dotyczących oprocentowania pożyczki, kwestii dodatkowych opłat czy prowizji banku. 

 

Podczas przeglądania ofert pożyczek najważniejsza jest ostrożność i rozważenie potrzeby wzięcia na siebie zobowiązania oraz możliwości jego spłacenia. Najbezpieczniej sięgać jest po pożyczkę tylko w nagłych potrzebach lub w przypadku kiedy planujemy większą przemyślaną inwestycję i rozważyliśmy wszelkie inne metody finansowania. 

 

Pożyczka online - na jakie koszty powinniśmy zwrócić uwagę?

Pożyczki online podlegają zapisom ustawy o kredycie konsumenckim. To dokładnie ten sam dokument, który dotyczy instytucji finansowych takich jak banki. W tej ustawie zawarte jest także maksymalne oprocentowanie kredytu, które nie może przekroczyć dwukrotności sumy stopy referencyjnej oraz wartości 3,5 procent. Oprocentowanie jest więc zmienne i zależy od wielkości stopy preferencyjnej, jednak daje nam to pewnego rodzaju gwarancję co do wielkości oprocentowania. 

 

Instytucje udzielające pożyczek muszą stosować się także do ustawy antylichwiarskiej. Wskazuje ona maksymalny limit kosztów względem kwoty pożyczki wziętej przez internet, który wynosi 45 procent pożyczonej kwoty w skali roku. 

 

Oczywiście możliwe jest naniesienie dodatkowych opłat, które mogą wynikać z nieterminową spłatą rat lub brakiem spłaty przez pewien czas. Wszelkie tego rodzaju dodatkowe koszty muszą zostać ujęte w umowie, dlatego bardzo ważne jest dokładne jej przenalizowanie.

 

RRSO, czas spłaty, dodatkowe koszty.

Każda pożyczka, niezależnie od tego czy bierzemy ją online czy w banku, posiada kilka parametrów, na które szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę. Ułatwiają nam one sprawdzenie czy oferta jest dla nas atrakcyjna. Jedne z najważniejszych, które mają wpływ na atrakcyjność oferty to:

 

  • RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: określa ona całkowity koszt pożyczki. To parametr, który jest kluczowy do określenia opłacalności danej pożyczki. Dzięki niemu łatwo porównamy poszczególne oferty między sobą.
  • Wysokość raty: o tyle, o ile nie ma to wpływu na całkowitą kwotę do spłaty, to może mieć wpływ na domowy budżet. Zawsze należy sprawdzić, czy miesięczne zobowiązanie nie będzie zbyt bardzo go obciążało.
  • Ubezpieczenie: zawsze powinniśmy sprawdzić czy wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia. Może ono podnieść kwotę całkowitą do spłaty.

Więcej praktycznych informacji dostępnych na stronie: https://www.zielonanews.pl/pozyczanie-pieniedzy-przez-internet-jak-to-dziala-i-czy-sie-oplaca-67197/

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM