Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jak zamontować uchwyt dla niepełnosprawnych?

  • Dodano: poniedziałek, 31 styczeń 2022 19:11
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 672

Uchwyt dla niepełnosprawnych zdecydowanie ułatwia życie osób, które nie poruszają się o własnych siłach. To gwarancja samodzielności, dzięki czemu uchwyt zostaje wykonany z najlepszej jakości materiałów i wytrzymałych tworzyw. Liczy się nie tylko wybór odpowiedniego uchwytu, ale także jego lokalizacja i montaż względem pozostałych sprzętów.

 

Gdzie umieścić uchwyt dla niepełnosprawnych?

Uchwyt dla niepełnosprawnych występuje w różnej formie, począwszy od poręczy prostych, przez poręcze umywalkowe, a kończących na modelach łukowych, ściennych czy jednoramiennych. Niektóre z nich sprawdzą się w niewielkiej odległości od umywalki, a inne stanowią cenne wyposażenie prysznica. Jednak każdy z uchwytów ma za zadanie ułatwić korzystanie ze sprzętu higieniczno-sanitarnego.

 

Uchwyt powinien zostać zamocowany na stałe, tylko w taki sposób nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem ciężaru ciała i regularnego użytkowania. Montaż należy wykonywać na ścianach pełnych, a w przypadku ścianek kartonowo-gipsowych trzeba zdecydować się na dodatkowe wzmocnienie.

 

Uchwyt dla niepełnosprawnych powinien znaleźć się na 75-85 cm od posadzki. To standardowe rozwiązanie, ale uchwyt powinien zostać dopasowany do wzrostu oraz budowy ciała osoby, która nie porusza się o własnych siłach. Dobrej jakości uchwyt jest w stanie unieść obciążenie trzy razy większe niż waga ciała.

 

Bezpieczne montowanie uchwytów

Uchwyty dostępne są w różnej formie, ale sporą popularnością cieszą się modele przyścienne, wielofunkcyjne. Dostępne są modele stałe oraz ruchome. W trakcie instalacji możesz zdecydować się na poziomie, pionowe albo skośne ułożenie. Odpowiednie ułożenie to gwarancja komfortowego korzystania z łazienki.

 

Uchylny uchwyt dla niepełnosprawnych sprawdzi się w niewielkim pomieszczeniu, gdzie spory rozmiar wpływa niekorzystnie na komfort w przemieszczeniu się na wózku inwalidzkim.

 

Występujące na rynku uchwyty mają różne długości oraz średnice – od 2 do nawet 3,5 cm. Grubsze uchwyty sprawdza się przede wszystkim u osób starszych oraz zmagających się z poważną niepełnosprawnością. Dobrze, jeśli uchwyty zostają wykorzystane w łazience razem z innymi dodatkami ułatwiającymi funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej, a wśród nich obrotowymi dozownikami mydła czy specjalnymi wieszakami na ręczniki.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Alepujecie... Wejdzie sobie na jakąkolwiek grupę np. na FB gdzie wrzuca się filmy z jazdy. Poczytajc...
Brajan skomentował artykuł Sesja Rady Gminy z nagrodą
a w moszczenicy ten chory umysłowo bajkotworca dostanie nagrodee?? w staszkowce pieknie chor, szopka...
Qwerty skomentował artykuł Moszczenica Info ma swoje 14 urodziny!
Moszczenia czy Moszczenica?

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM