Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Jak dbać o miedziane przedmioty?

  • Dodano: poniedziałek, 31 styczeń 2022 19:10
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 460

W jaki sposób można zadbać u miedziane przedmioty? Coraz częściej kupujemy miedziane naczynia, ale musimy właśnie pamiętać, jakie metody powinny być stosowane, aby dobrze je oczyścić. W końcu, aby dłużej służyły i ładniej wyglądały, muszę być regularnie usuwane zabrudzenia.

 

Jak najskuteczniej czyścić domowe naczynia miedziane?

W dzisiejszych czasach coraz częściej koncentrujemy się na takich produktach, które będą gwarantowały nam większą użyteczność. Dotyczy to również naczyń kuchennych. Sięgamy po najróżniejsze artykuły, ale okazuje się, że miedź będzie rekomendowana przez najlepszych specjalistów na całym świecie. Nie jest żadną tajemnicą, że od wielu pokoleń wykorzystywano ten materiał, ponieważ charakteryzuje się on nie tylko wysokim poziomem estetycznym, ale miedź jest po prostu dla nas najzdrowsza. Podczas obróbki cieplnej nie będą się wydzielać tu szkodliwe związki chemiczne, ale musimy jednocześnie też pamiętać o konserwacji. Niestety po jakimś czasie naczynia miedziane tak samo zresztą jak stal nierdzewna, będą się pokrywać czarnym kolorem. Dodatkowo z uwagi na wpływ tlenu czarny osad będzie zastąpiony przez patynę. To przez wiele osób jest uważane nawet za walor estetyczny i jak uważają tacy użytkownicy, chodzi tu o staromodny styl. Niekoniecznie jednak każdemu to przypadnie do gustu. Dlatego też coraz częściej będziemy szukać najlepszych profesjonalnych rozwiązań dotyczących czyszczenia i polerowania takich naczyń, aby odzyskać można było złoty blask. Przede wszystkim potrzebować będziemy płynu do naczyń, a także białego octu i soli kuchennej. Przyda się także cytryna i miękka ściereczka.

 

Szybkie czyszczenie naczyń miedzianych może być skuteczne?

Jeżeli chodzi o miedź, która jest nielakierowana, to najlepiej tu utworzyć taką swoistą pastę. Wykorzystujemy tu pewną ilość octu oraz sól drobnoziarnistą. Następnie, wykorzystując miękki ręcznik, wcieramy mieszaninę w powierzchnię. Zostawiamy taką pastę na powierzchni metalu na kilka minut. Potem po prostu polerujemy powierzchnię czystą szmatką. Kolejną kwestią będzie pozbywanie się trudnych plam. Jak wtedy doprowadzić do porządku naczynia miedziane? Kroimy cytrynę na pół i zanurzamy ją w soli. Potem cytrynę umieszczamy bezpośrednio na miedzianym naczyniu no i rozpoczynamy szorowanie. Potem wykorzystując miękką ściereczkę, wcieramy pastę okrężnym delikatnym ruchem. Poza tym można też czyścić takie elementy poprzez gotowanie. Potrzebny będzie jednak wystarczająco duży garnek. Wymieszamy wtedy w nim filiżankę octu, łyżkę soli oraz 3 szklanki wody. Potem umieszczamy naczynie w takim roztworze i musimy doprowadzić do zagotowania. Nalot sam będzie schodzić z miedzi.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM