Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Rolety - jak wybrać najlepsze?

  • Dodano: poniedziałek, 08 listopad 2021 18:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1236

Rolety wewnętrzne lub rolety zewnętrzne - to popularne rozwiązanie, które jednocześnie chroni przed słońcem i stanowi ciekawy element dekoracyjny. Rolety okienne mogą być alternatywą dla zasłon - lub też doskonale z nimi współgrać. Co warto wiedzieć o roletach okiennych i ich rodzajach, i wreszcie - jaki rodzaj najlepiej wybrać?

  • Rolety wewnętrzne czy rolety zewnętrzne?
  • Rolety okienne - przepuszczalność światła
  • Rolety dzień-noc

 

Rolety wewnętrzne czy rolety zewnętrzne?

Rolety klasyczne, umieszczane we wnętrzach pomieszczeń, znane są każdemu z nas. Popularnym, choć rzadziej wykorzystywanym rozwiązaniem, są rolety zewnętrzne - które doskonale sprawdzą się, jeśli posiadamy własny dom, również w przypadku okien dachowych. Ich ogromną zaletą jest to, że stanowią naprawdę skuteczne osłony okienne - wyciszają dobiegający z zewnątrz hałas i chronią przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. W zimie pomagają w ociepleniu mieszkania, latem - gwarantują optymalną temperaturę. Stanowią także w pewnym stopniu ochronę przeciwwłamaniową - utrudniają złodziejom dostanie się do wnętrza, gdyż montowane są w ramie okiennej. Rolety zewnętrzne znajdziesz na stronie dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne, a jeśli interesują cię rolowane bramy garażowe - skorzystaj ze strony internetowej producentbram24.pl.

 

Rolety okienne - przepuszczalność światła

Przepuszczanie światła jest jedną z istotnych cech każdej rolety. W zależności od naszych potrzeb  preferencji - możemy zdecydować się na rolety, które przepuszczają dużo światła, lub też na takie, które mogą całkowicie zatrzymać promienie słoneczne. 

Jak dobrać idealną roletę? Przede wszystkim - należy kierować się tym, jak mocno nasłonecznione jest konkretne pomieszczenie i jak bardzo przeszkadza nam intensywne światło słoneczne. Jeśli mieszkamy na parterze lub w domu - na pewno będziemy chcieli mieć możliwość ukrycia się przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, wybierzemy więc rolety zaciemniające. Jeśli zaś pomieszczenie jest raczej zacienione - lepiej sprawdzi się transparentna roleta okienna.

 

Rolety dzień-noc

Rolety okienne dzień noc to nowoczesne, oryginalne i coraz popularniejsze rozwiązanie. Są połączeniem rolet zaciemniających i rolet transparentnych - składają się z ułożonych naprzemiennie prześwitujących i zaciemniających pasów tkaniny. Prezentują się naprawdę efektownie - można traktować je jako ciekawą ozdobę pomieszczenia. 

Dobrze dobrane rolety są elementem zarówno dekoracyjnym, jak i praktycznym. Chronią przed nadmiarem światła, są łatwe w montażu i można dostosować je do dowolnych wymiarów okien i drzwi. By wybrać odpowiednie rolety i skorzystać z szerokiego wyboru produktów, wejdź na stronę dopasujrolety.pl.

 

undefined

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM