Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Ubezpieczenie przedszkolaka – dlaczego warto?

  • Dodano: środa, 06 październik 2021 07:40
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 308

Zapewnienie odpowiedniej opieki i bezpieczeństwa dziecka jest obowiązkiem każdego rodzica. Jest fundamentalnym celem, który przyświecał powinien na każdym etapie rozwoju malucha. Czas przedszkolny to okres, kiedy w większości przypadków rodzice codziennie rozstają się z pociechą na kilka godzin. Podświadomie zastanawiają się, czy wszystko jest w porządku i czy dziecko nie czuje się samotnie i czy nie dzieje się nic niepożądanego. 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu?

Decydując się na posłanie dziecka do przedszkola należy rozważyć wszelkie opcje: lokalizację, renomę, miesięczne koszty i jakość opieki. Łatwo jest ocenić odległość placówki od miejsca zamieszkania, problem często pojawia się z opiniami na temat jakości świadczonych usług. Warto kierować się opiniami rodziców starszych dzieci lub samodzielnie odwiedzić poszczególne miejsca, by przekonać się o słuszności wyboru. Poza opieką ważne są także kwestie bezpieczeństwa. Przedszkole to miejsce, gdzie pomimo największych starań może dojść do wypadku – od podartych spodni spowodowanych chodzeniem na czworaka, po zdarzenia, które wymagają hospitalizacji lub leczenia pozaszpitalnego. Przedszkolak to wciąż nieświadome wielu zagrożeń dziecko, które nie zawsze się przed nimi uchroni. Warto więc zainwestować w ubezpieczenie NNW dla dziecka, które będzie stanowiło dodatkową ochronę. Wybór najlepszej oferty może być trudny, dlatego warto jest kierować się informacjami ze sprawdzonych źródeł. nnwdziecka.pl to platforma zawierająca wiele przydatnych informacji o bezpieczeństwie dzieci i ubezpieczeniach NNW do nich skierowanych. 

 

obraz 1

 

Co należy wiedzieć o NNW dla dziecka?

Ubezpieczenie NNW to rodzaj nieobowiązkowej polisy. Zdarza się jednak, że ubezpieczenie NNW jest polecane podczas przyjęcia dziecka do przedszkola. Dyrektorzy placówek oświaty zdają sobie sprawę z zagrożeń, które mogą przydarzyć się każdemu. Nawet jeśli zostaną zachowane wszelkie standardy bezpieczeństwa, nie sposób uchronić się przed tym, co niesie los. Niezależnie od tego, czy placówka jest publiczna czy prywatna, nie ma podstawy prawnej, by NNW stało się obowiązkowe. Często jednak włodarze przedszkola chętnie oferują pomoc w podpisaniu umowy z ubezpieczycielem poprzez polisy grupowe. Wybrany na zebraniu wariant jest najczęściej tańszy od indywidualnych opcji. Należy jednak wiedzieć, że trudniej w takiej sytuacji o elastyczność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb rodziców i dziecka. Polisę NNW można jednak kupić nie raz i nie dwa, pomnażając ewentualne odszkodowania, dlatego poszukanie takiego rozwiązania może przyczynić się do pokrycia braków z pierwszej polisy. Koszt jest wyższy- dwa ubezpieczenia to dwie składki. Głównymi aspektami, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze jest suma ubezpieczenia, składka i zakres. Warto zapoznać się z wyłączeniami, by mieć świadomość, jakie zdarzenia nie zostaną uwzględnione w postępowaniu odszkodowawczym.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM