Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Czy opłaca się ubezpieczenie grupowe w pracy?

  • Dodano: wtorek, 03 sierpień 2021 06:08
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 638

Współcześnie, wiele firm oferuje swoim pracownikom przystąpienie do grupowego ubezpieczenia na życie, jako jeden z benefitów związanych z zatrudnieniem. Jest to bardzo popularna oferta, która daje obu stronom satysfakcjonujące korzyści. Pracodawca zyskuje na zaufaniu pracownika, a pracownik może skorzystać z wygodnej i taniej opcji ubezpieczenia.

 

Ubezpieczenie grupowe - co to takiego?

To produkt, który oferuje pracodawca. To on ustala zakres takiego produktu z towarzystwem ubezpieczeniowym, a następnie przedstawia swoim pracownikom możliwość do przystąpienia do takiej oferty. Pracownik może do niego przystąpić, co oznacza, że akceptuje warunki i zakres owego ubezpieczenia, a także jego cenę. Ubezpieczenie takie, charakteryzuje się brakiem elastyczności i dopasowania do indywidualnych potrzeb pracownika. Jest dopasowane do różnych grup wiekowych i obejmuje standardowe zdarzenia polisowe za najczęściej niską sumę ubezpieczeniową. Ważne jest, że do takiego ubezpieczenia grupowego, można przystąpić w różnym wieku, nie wypełnia się ankiety zdrowotnej, a samo ubezpieczenie obowiązuje podczas trwania umowy z danym pracodawcą.

obraz 1

 

Ubezpieczenie indywidualne czy grupowe?

Biorąc pod uwagę ceny ubezpieczenia indywidualnego prywatnego, a ubezpieczenia grupowego w firmie, ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Wiąże się to z tym, że pracodawca otrzymuje od ubezpieczyciela ofertę docelowo dla wielu osób, dlatego też ubezpieczyciel może zaoferować konkretną zniżkę za dany produkt. W wartość ubezpieczenia wchodzi optymalny zakres ochrony tj.: zgonu ubezpieczonego, zgonu bliskich, hospitalizacji, nieszczęśliwych wypadków i poważnego zachorowania. Suma ubezpieczenia nie jest wysoka, ale składka jest niska, bowiem około 50 zł. Dodatkową korzyścią jest fakt, że to pracodawca opłaca składki, więc nie musimy pamiętać o dodatkowym terminie zapłaty oraz krótka karencja większości zdarzeń.

 

W sytuacji, gdy na przykład nasz pracodawca, z różnych powodów, nie oferuje pracownikom ubezpieczenia na życie, możemy we własnym zakresie poszukać interesujących ofert polis ubezpieczeniowych. Warto w tym przypadku zwrócić się do specjalistów i skorzystać z doradców np. na stronie Centrum Twoich Ubezpieczeń i po otrzymaniu konkretnych ofert, przedstawić je naszemu przełożonemu. Może będzie chętny skorzystać z którejś z nich, a wówczas my zyskamy dodatkową ochronę, a nasz szef usatysfakcjonowany personel.

 

Zakup polisy grupowej w zakładzie pracy niewątpliwie wiąże się z wygodą dużym komfortem dla samego ubezpieczonego. Bardzo ważne jest jednak, aby przed przystąpieniem do takiego wariantu, dokładnie zapoznać się z warunkami i zasadami zawartymi w umowie. Ponadto, dołączenie do grupowej polisy nie przekreśla możliwości zakupu dodatkowego ubezpieczenia indywidualnego we własnym zakresie. 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM