Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Sposoby na siwienie brody

  • Dodano: czwartek, 29 kwiecień 2021 12:16
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2307

Siwienie brody to koszmar, z jakim mierzy się wielu dżentelmenów nawet w młodym wieku. Dwoimy się i troimy, by temu zapobiec, a siwe włoski... wciąż rosną. Co zrobić, by opóźnić siwienie brody? Przedstawiamy wam sprawdzone sposoby na siwienie brody. Koniecznie sprawdź!

 

Geny mają znaczenie

Przyczyny siwiejącej brody mogą być różne. To jednak geny w dużym stopniu za to odpowiadają. Nawet najbardziej wypielęgnowana broda potrafi zacząć siwieć we wczesnych latach. Procesowi siwienia brody można jednak zapobiegać. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak uciążliwa, a zarazem żmudna potrafi być walka z siwieniem. Stąd też postanowiliśmy przygotować dla was krótki poradnik. Jeśli zauważyłeś pierwsze oznaki siwienia brody, nie ma na co czekać! Oto nasze sposoby na siwienie brody.

 

Dlaczego broda siwieje?

Siwienie czeka każdego z nas! Komórki pigmentowe, znane bliżej jako melanocyty, w pewnym momencie przestają funkcjonować tak jak dotychczas. I choć proces ten zwykle przebiega powoli, pierwsze oznaki siwienia możemy zauważyć stosunkowo szybko. Czynników przyczyniających się do siwiejących włosów jest wiele, a nam nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować ten fakt lub opóźnić cały proces.

 

Odpowiednia pielęgnacja...

... to klucz do sukcesu! Siwiejące włoski wymagają odpowiedniego podejścia. Bez tego ani rusz! Proces ten wpływa negatywnie nie tylko na zabarwienie włosków, lecz także na ich strukturę. Istotne jest, aby dbać o męski zarost! Co możesz zatem zrobić? Często popełnianym przez mężczyzn błędem jest stosowanie kosmetyków o innym przeznaczeniu. Stosując odpowiednie kosmetyki do brody, odżywisz ją i nadasz jej elastyczności.

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji męskiego zarostu i włosów? Zajrzyj koniecznie tutaj - https://uzbira.pl/kategoria/wlosy. Profesjonalne kosmetyki do brody to odpowiedź na twoje potrzeby. Znajdziesz tutaj balsam do brody, wosk, olejki do brody i więcej innych kosmetyków najwyższej jakości!

 

Walcz ze stresem

Nadmierny stres jest jednym z kluczowych czynników odpowiadających za siwienie naszych włosów. Mamy świadomość, iż nauka radzenia sobie ze stresem nie należy do łatwych... Niemniej jednak warto zacząć od tak drobnych kroków, a pierwsze efekty przyjdą w mgnieniu oka.

 

Zbilansowana dieta

Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa. Dlaczego o tym wspominamy? Otóż twoje nawyki żywieniowe mają duży wpływ na kondycję twoich włosków. Dieta powinna być bogata w witaminy oraz składniki odżywcze, w tym właśnie miedź czy witaminę B5. Zatroszcz się o swoje ciało poprzez zmianę dotychczasowych nawyków i nie martw się o nic więcej!

 

Farbowanie brody – czy to dobry pomysł?

I tak, i nie! Na rynku znajdziemy wiele produktów do farbowania brody. Łatwo wówczas o uzyskanie nienaturalnego wyglądu, a przecież nie o to chodzi! Ciekawym rozwiązaniem jest farbowanie brody henną. Klasyczna henna jest naturalnym składnikiem roślinnym, który bez problemu pokryje siwe włoski.

 

Zaakceptuj siwą brodę

Siwa broda to przecież nie koniec świata! Wiele bowiem zależy od naszego nastawienia. Siwienie to naturalna kolej rzeczy i niekiedy po prostu trudno cokolwiek z tym zrobić. Siwa broda ma poniekąd swój urok... Może nadeszła idealna pora, by zaakceptować zachodzące zmiany...

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM