Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Ubezpieczenie mieszkania na wypadek zalania

  • Dodano: środa, 28 kwiecień 2021 20:06
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1007

Jak mówi stare porzekadło- „wypadki chodzą po ludziach”. Czasem jednak mogą przypłynąć… i to dosłownie. Każdy z nas przeżył lub słyszał choć raz historię o zalanym przez sąsiadów mieszkaniu. Niejednokrotnie przyczyna awarii znajdowała się w naszych czterech kątach. Przyczyny są różne i nie zawsze wystarcza środków na pokrycie szkód. Czy nie warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem mieszkania? 

 

Polisa na mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne, w przeciwieństwie do OC pojazdów mechanicznych i budynków rolniczych, jednakże decyduje się na nie więcej niż 60 % Polaków. Jest to dogodna forma zabezpieczenia mienia przed kradzieżami, pożarem, zalaniem, zniszczeniem przez zwierzęta. Polisa ta jest jednak niezbędna w przypadku zdecydowania się na kredyt hipoteczny. Ma ona podstawowy zakres, obejmuje tylko elementy stałe i mury. Poszerzenie oferty wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak niejednokrotnie polisa uratowała budżet domowy mieszkańców. 

 

Zalanie, co to znaczy?

Jest to szkoda wynikająca z uszkodzenia urządzeń wodociągu, kanalizacji, sieci grzewczej i awarii urządzeń gospodarstwa domowego. Nie zawsze musi oznaczać „powódź” i niekoniecznie wiąże się z naruszeniem cudzego mienia. Jednakże ubezpieczenie, które obejmuje straty materialne powstałe w wyniku wadliwego sprzętu AGD, często jest dobrym wyborem. Pralka zalała podłogę, która zaczęła przypominać „fale Dunaju”? Bez polisy pewnie byłoby to duże obciążenie finansowe, jednak odszkodowanie może pomóc w pokryciu kosztów naprawy. Inny zakres ubezpieczenia z kolei obejmuje skutki powodzi. Przekonują się o tym na własnej skórze osoby zamieszkujące tereny zalewowe. 

 

Jak wybrać odpowiednią polisę na mieszkanie?

Kwestię wyboru najlepszej polisy, dopasowanej do potrzeb klienta, warto czasem zostawić profesjonalistom. https://ctu.pl/ubezpieczenie-mieszkania/ to portal, który pomaga dobrać odpowiednie ubezpieczenie mieszkania. Oferty są kierowane indywidualnie, uwzględniające konkretne kategorie, takie jak: ilość szkód na przestrzeni lat, charakter własności (posiadłość własna lub wynajmowana), szacunkowa wartość nieruchomości, obecne rodzaje zabezpieczeń przed kradzieżą oraz dodatkowe warianty, np. włączenie do ubezpieczenia artykułów gospodarstwa domowego. Każdy aspekt przyczynia się do sumy i zakresu polisy. Wszystkie wyłączenia można znaleźć w OWU-Ogólnych Warunkach Usług.

Mieszkanie często stanowi ogromną część naszego majątku. Zadbane mieszkania są przekazywane kolejnym pokoleniom. Warto więc zabezpieczyć posiadłość, by jak najlepiej służyła także potomkom. 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM