Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
gmina moszczenica info
REKLAMA

Jakie blaty wybrać do kuchni?

  • Dodano: niedziela, 25 kwiecień 2021 20:48
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 402

Blaty kuchenne mają bardzo duży wpływ na to, czy pomieszczenie będzie komfortowe i funkcjonalne w użytkowaniu. Ponadto mają duży wpływ na ogólny odbiór estetyki pomieszczenia.

 

Kuchenne blaty z kamienia

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w wielu kuchniach są blaty kamienne. Dzięki szerokiemu wyborowi dają one bardzo duże możliwości aranżacyjne (istnieje mnóstwo odmian granitu, marmuru czy piaskowca- materiałów najczęściej stosowanych przy wykonywaniu kuchennych blatów). W kuchni najlepiej sprawdzą się blaty z granitu, porfiru oraz bazaltu - to materiały najbardziej odporne na zaplamienia. Blaty mogą być wykonywane w efektywnie wyglądającego marmuru oraz trawertynu, jednak takie blaty muszą być odpowiednio zabezpieczone przez zaplamieniem czy szkodliwym działaniem wilgoci.
Blaty z kamienia nadają pomieszczeniom kuchennym klasy i elegancji. Prezentują się nienagannie przez bardzo długi czas pod warunkiem jednak, że są odpowiednio pielęgnowane. Jak wiadomo w kuchni nietrudno o plamy. Niektóre z nich mogą być trudne do usunięcia, dlatego też warto odpowiednio wcześnie zadbać o impregnację kamiennych blatów. To czyszczenia tego typu blatów należy używać wody, opcjonalnie delikatnych detergentów. Ciężkie do usunięcia w domu zabrudzenia może usunąć firma zajmująca się produkcją kamienia - w tym przypadku należy jednak liczyć się z tym, że taka usługa może być dość kosztowna.

Kuchenne blaty kompozytowe

Nie tylko kamień znajduje swoje funkcjonalne zastosowanie w kuchni. Estetycznym i co najważniejsze praktycznym rozwiązaniem mogą być także blaty kompozytowe. Są trwałe, estetyczne i mniej wymagające niż blaty kamienne, choć wyglądają niemal dokładnie tak jak one. Kompozyty to bardzo nowoczesne materiały, doskonale sprawdzające się nawet w trudnych warunkach szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania drewna czy kamienia. Kompozyty są nie tylko lekkie, ale również termoplastyczne (co zawdzięczają obecności żywicy), więc można z nich formować dowolne kształty. Jest to materiał wysoce odporny na działanie wielu chemicznych substancji. Niestety, choć są estetyczne i funkcjonalne nie są pozbawione wad - są bardzo miękkie (przez obecność akrylu), dlatego też należy się obchodzić z nimi dość ostrożnie przez wysokie ryzyko zarysowania. Blaty kompozytowe nie powinny mieć styczności z temperaturami wyższymi niż 180-190 °C, jeżeli materiał ten przez producenta nie został odpowiednio wzmocniony.

Blaty kuchenne - gdzie szukać tych najlepszych?

Blaty kuchenne to inwestycja na kilka lat dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, by były one wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia, zabrudzenia i wysokie temperatury. Dlatego też ich wykonanie warto zlecić specjalistom, którzy nie tylko wykonają powierzone im zadanie zgodnie z zaleceniami, ale również doradzą i odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania. Najważniejsze informacje o usługach kamieniarskich, i to nie tylko dotyczących blatów kuchennych można znaleźć między innymi na stronie firmy Zako.

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Pogoda

 

Logowanie

REKLAMA
Szafir
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image
Copyright © 2008-2018 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kreacja: Agencja DM