Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Higiena ręczników – kilka podstawowych zasad

  • Dodano: wtorek, 24 listopad 2020 18:07
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 420

Ręcznik to podstawowe wyposażenie łazienki, dlatego należy wiedzieć jak z niego korzystać oraz przede wszystkim w jaki sposób odbywa się jego właściwa higiena. Tylko i wyłącznie wtedy możliwe jest używanie go przez długie lata. O czym należy pamiętać?


W jaki sposób dbać o ręcznik w łazience?
Ręcznik w łazience używany jest niemalże bez przerwy. O poranku po wyjściu spod prysznica, wieczorem po relaksującej kąpieli, a oprócz tego w ciągu dnia wycieramy do niego twarz i ręce. Właśnie dlatego, kiedy mamy do czynienia z wilgotnym ręcznikiem, który dodatkowo brzydko pachnie, odechciewa nam się dbania o higienę i korzystania z niego. To sytuacja z którą każdego dnia zmaga się wielu Polaków. Jednakże przy pomocy kilka nieskomplikowanych zasad można sobie poradzić z tym problemem i korzystać tylko i wyłącznie z pachnących i zawsze suchych ręczników.


Ręcznik musi podołać bardzo wielu wymaganiom, gdyż oprócz tego, że ma być miękki, to musi doskonale wchłaniać wilgoć. Dodatkowo, znajduje się w pomieszczeniu, gdzie panuje bardzo duża wilgotność powietrza. Właśnie z tego względu jest miejscem w którym bakterie oraz pasożyty rozwijają się w bardzo szybkim tempie, które w dalszej kolejności wcieramy w nasze ciało. Właśnie z tego względu higiena ręczników odgrywa tak ważną rolę w życiu każdego człowieka.


Regularne pranie i suszenie to podstawa
Ręcznik to siedlisko baterii i zarazków, dlatego należy go regularnie prać. Nie trzeba tego robić codziennie, ale dobrze, żeby skorzystać z nowego ręcznika po średnio trzech użyciach. Wiąże się to z uniknięciem brzydkiego zapachu oraz brakiem niekorzystnych bakterii. Pranie ręczników powinno odbywać się minimum w temperaturze 60 stopni, gdyż tylko w takich warunkach można pozbyć się nagromadzonych baterii i zanieczyszczeń. W dalszej kolejności należy mieć na uwadze, że nie należy stosować zmiękczaczy tkanin, a jedynie proszek do prania. Zmiękczacz zostanie wchłonięty przez ręcznik i w dalszej kolejności może podrażniać skórę. Wpływa on negatywnie również na włókna i trwałość ręczników. Po wypraniu, a przed powieszeniem ich na suszarkę należy je strzepnąć. Ta prosta czynność sprawi, że będą miękkie znacznie dłużej. Całkowicie zabrania się przetrzymywania wypranych ręczników w pralce, gdyż zwiększa to szansę na pojawienie się brzydkiego zapachu oraz szkodliwej pleśni. Nowe ręczniki również muszą być wyprane, jeszcze zanim trafią do użytkowania.


Suszenie odgrywa tak samo ważną role jak pranie. W przypadku braku miejsca pod żadnym względem nie należy nakładać jednego ręcznika na drugi. Kiedy ręcznik nie schnie jednakowo ze wszystkich stron, przyciąga bakterie, których przecież za wszelką cenę staraliśmy się pozbyć. Warto również zastanowić się czy łazienka do odpowiednie miejsce do przechowywania dodatkowych ręczników. Bezustannie panuje tam wilgotność, co sprawia, ręczniki nie schną i rozwijają się w nich pasożyty.
Po zakończonym prysznicu nie należy rzucać ręcznika w kąt. Bardzo istotne jest jego wysuszenie, co umożliwia ponowne skorzystanie z niego w niedługiej przyszłości. Latem warto suszyć ręczniki na dworze, gdyż promienie słoneczne doskonale wpływają na ich stan. Zimą większość osób decyduje się na korzystanie z grzejników, co niestety wpływa na ich jakość i intensywność koloru.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM