Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Uwaga! Sprzedawała dywan i wtargnęła do mieszkania starszego małżeństwa!

  • Dodano: wtorek, 28 lipiec 2020 10:04
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3299

Po raz kolejny musimy Państwa ostrzec przed osobami prawdopodobnie romskiego pochodzenia, które jeżdżą m.in. po gminie Moszczenica i sprzedają dywany. Policja ostrzega, że te osoby mogą chcieć dokonać kradzieży a ich ofiarami są często osoby w podeszłym wieku.

 

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj tj. 27 lipca 2020r. w jednym z domów przy ulicy Gorlickiej w Moszczenicy. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, a sprawę zgłoszono na Policję.

 

„- O godzinie 7:56 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o siłowym wtargnięciu przez kobietę o ciemnej karnacji do jednego z domów w Moszczenicy. Zgłaszającą była mieszkanka Moszczenicy, a interwencja dotyczyła jej rodziców, którzy są już w podeszłym wieku.” – mówi w rozmowie z nami asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

„- Córka starszego małżeństwa zgłosiła, że wczesnych godzinach porannych ok. 7:15 kobieta o ciemnej karnacji próbowała wtargnąć do domu pod pretekstem sprzedaży dywanów. Starszy Pan poprosił ją, aby opuściła posesję, jednak kobieta mimo stawianego oporu postanowiła siłą wejść do mieszkania.” – dodaje asp. sztab. Grzegorz Szczepanek

 

W związku ze stawianym przez małżeństwo oporem udało się spłoszyć kobietę, która wtargnęła do ich mieszkania. Po chwili kobieta wraz z mężczyzną, który czekał na nią w samochodzie oddalili się z miejsca.

 

„- Przybyły na miejsce patrol Policji sprawdził teren i udał się w kierunku wskazanym przez zgłaszających. Niestety, wiemy tylko tyle, że samochód był koloru ciemnego.” – dodaje asp. sztab. Szczepanek.

 

Policja ostrzega, aby nie wpuszczać do domu takich osób, a nawet nie otwierać im drzwi. Najłatwiejszy cel to starsze osoby, z racji wieku i ich różnych nieporadności. Gdy coś wzbudzi nasze podejrzenia należy natychmiast powiadomić Policję.

 

Niestety, ale sprzedaż różnych rzeczy przez takie osoby bardzo często kończy się tym, że jedna osoba sprzedaje a druga międzyczasie okrada nasz dom.

 

Jak informują nasi czytelnicy, to w ostatnich dniach kolejna sytuacja na terenie gminy Moszczenica. Ponadto do podobnego zdarzenia miało dojść w sobotę w miejscowości Pagorzyna. Apelujemy aby powiadamiać od razu Policję.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM