Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Burza przyczyną zawalenia się dachu.

  • Dodano: niedziela, 28 czerwiec 2020 08:25
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2146

W ostatnich dniach sytuacja pogodowa w całym kraju jest bardzo niestabilna. Skutki anomalii pogodowych odczuli także mieszkańcy Moszczenicy, gdzie w wyniku gwałtownej burzy zawalił się dach na budynku gospodarczym.


Wczoraj (27 czerwca 2020r.) około godziny 16:00 nad Moszczenicą rozszalała się burza, której towarzyszył ulewny deszczy i silne podmuchy wiatru. Wystarczyła chwila i bardzo silny podmuch wiatru zniszczył dach na budynku gospodarczym przy ul. Trudnej. Niezbędna okazała się pomoc służb ratowniczych.


Na miejsce natychmiast udały się dwa zastępy druhów z OSP Moszczenica. Po chwili dołączyli zawodowcy z JRG Gorlice. Po przyjeździe okazało się, że na całości budynku gospodarczego zawaliła się konstrukcja dachowa. W budynku znajdowały się zwierzęta, którym na szczęście nic się nie stało.


Strażacy przy użyciu plandek zabezpieczyli zawalony budynek przed deszczem. Nie miejsce przyjechał także Inspektor Budowlany, który miał ocenić stan budynku i wydać niezbędne zalecenia. Obecny był także Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga.

 

Tego dnia interweniowano także w innych zakątkach naszego powiatu. Pełne ręce roboty mieli druhowie z OSP Binarowa, gdzie woda zalewała budynki mieszkalne. W wyniku burzy interweniowali także strażacy z OSP Łużna i OSP Bobowa.

 

Niestety synoptycy nie napawają nas optymizmem, gdyż pogoda w najbliższych dniach będzie również burzowa i niebezpieczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła alerty pogodowe w tej sprawie.


W ostatnich dniach pogoda dała osobie znać także na podkarpaciu, gdzie woda zalała mnóstwo domów, a także wóz strażacki.

 

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM