Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Kolizja na Widokowej

  • Dodano: poniedziałek, 24 grudzień 2018 10:25
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4241

Wczoraj tuż po godzinie 11:00 na skrzyżowaniu ulicy Widokowej, Górskiej i Krakowskiej w Moszczenicy doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

 

Jak wstępnie ustalono, kierująca samochodem Fiat Panda nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu od strony Turzy Volkswagenowi. Doszło do zderzenia czołowo-bocznego, w wyniku, czego VW Golf wypadł z jezdni i przewrócił się na dach.

 

Fiatem podróżowała jedna kobieta, natomiast Volkswagenem na śląskich tablicach dwie kobiety. Na miejsce natychmiast zadysponowano OSP Moszczenica, Policję i JRG Gorlice. Strażacy po przyjeździe na miejsce zajęli się osobami biorącymi udział w kolizji, wstrzymany chwilowo został ruch i zabezpieczono uszkodzone pojazdy. Po tym ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

 

Na miejsce zadysponowano także pogotowie ratunkowe, które do szpitala zabrało dwie panie z VW. Zgodnie z procedurami, strażacy przez jakiś czas nie mogli usunąć pojazdów, dopóki nie przyjdzie informacja o stanie zdrowia kobiet – to decyduje o tym jak zakwalifikowane zostanie zdarzenie(wypadek lub kolizja).

 

Zdarzenie zakwalifikowane zostało, jako kolizja, sprawczyni zdarzenia z Fiata Pandy została ukarana mandatem karnym.

 

Choć ruch odbywał się wahadłowo, to utrudnień nie potrafiła zrozumieć pani podróżujące Renault Scenic na krakowskich tablicach. Krakowianka opuściła swój pojazd i przyszła podważać kompetencje strażaków, grożąc, że złoży na nich skargę itd. Pomyśleć, że idą święta… Jest to bardzo przykry incydent, tym bardziej, że strażacy z OSP Moszczenica za swoje poświęcenie NIE POBIERAJĄ WYNAGRODZENIA.

 

Jeden miał z dziećmi ubierać choinkę, drugi pomóc żonie w przygotowaniach świątecznych…, ale gdy zawyje syrena i trzeba jechać z pomocą to rzucają wszystko i jadą. Ryzykując podczas akcji niejednokrotnie własne zdrowie, a nawet życie. Apelujemy do wszystkich, że za nim będziemy się złościć, przeklinać i obrażać strażaków to pomyślmy, – co czują dzieci, z którymi tata miał ubierać choinkę, żona, której mąż miał pomóc i która martwi się o męża, bo nie wie czy pojechał do wypadku, czy walczy z pożarem. Do tego okres przedświąteczny a niektórzy ludzie w ogóle nie zachowują się jak ludzie.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM