Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Ostrzegamy przed kradzieżami!!!

  • Dodano: piątek, 31 lipiec 2015 17:45
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2607

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu mamy do czynienia ze zwiększoną aktywnością złodziei, którzy pod pozorem sprzedaży obnośnej lub pod pozorem zbierania starych przedmiotów dla celów muzealnych okradają mieszkańców w ich własnym domu. Zalecamy daleko idącą ostrożność oraz nie wpuszczanie do naszych domów osób obcych.

 

Ostatnia taka sytuacja miała miejsce wczoraj (30 lipca) na terenie jednej z miejscowości w gminie Bobowa. Do jednego z gospodarstw przybyły dwie kobiety o ciemnej karnacji, które „łamaną polszczyzną” poinformowały gospodynię, że zbierają stare przedmioty do muzeum, a w zamian mogą ofiarować narzuty. W czasie, gdy jedna z kobiet prezentowała narzuty, druga penetrowała pozostałe pomieszczenia domu. Po wyjściu kobiet okazało się, że z szafy zniknęło 1500 złotych. Kobiety z miejsca odjechały zielonym samochodem, którym kierował mężczyzna także o ciemnej karnacji.

Niemal identyczna sytuacja miała miejsce 4 tygodnie wcześniej w jednej z podgorlickich miejscowości. Dwie kobiety o ciemnej karnacji pod tym samym pretekstem weszły do jednego z domów. Mimo stanowczej postawy gospodyni aby opuściły dom, nie zrobiły tego. W czasie kiedy jedna z kobiet dyskutowała z gospodynią druga dokonała kradzieży schowanych w szafie pieniędzy w kwocie 200 złotych. Prawdopodobnie stanowcza postawa gospodarzy uratowała ich pozostałe oszczędności, które również mieli schowane w szafie. A było to kilka tysięcy złotych.

Innego procederu dopuszczają się grupy oferujące wykonanie prac remontowo-budowlanych np. przy zakładaniu rynien. Początkowo proponują wykonanie usługi za bardzo niską cenę - zaledwie kilkaset złotych. Po wykonaniu usługi żądają zapłaty nawet kilku tysięcy złotych powołując się na niebyłe ustne ustalenia.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy aby zawsze zamykać drzwi do naszych domów i nie wpuszczać do nich osób obcych. Wszelkie podejrzane osoby należy natychmiast wypraszać i niezwłocznie powiadamiać Policję, która sprawdzi każde zgłoszenie. Dzięki Państwa informacjom możemy szybko i sprawnie ostrzegać innych mieszkańców o zagrożeniach.

Przytoczone przykłady pokazują także, jak wiele osób wciąż przechowuje w domach swoje oszczędności, często całego życia. Gorąco zachęcamy aby większą gotówkę gromadzić w bankach, gdzie będąc stale dostępne są bezpieczne i gwarantowane.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM