Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Policyjne przygotowania do akcji „Znicz 2015”

  • Dodano: sobota, 31 październik 2015 07:50
  • |
  • Autor: KPP Gorlice
  • |
  • Odsłon: 1382

Jak co roku gorliccy policjanci rozpoczynają przygotowywania do ogólnopolskiej akcji „Znicz”. Już od najbliższego piątku (30 października) zobaczymy znacznie więcej policjantów na drogach oraz w rejonach cmentarzy. Policyjne działania trwać będą do 2 listopada.

 

1 listopada jest dniem, w którym znakomita większość z nas odwiedza groby swoich bliskich. Już od najbliższego piątku należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów na niemal wszystkich drogach. Dlatego też na drogach pojawi się znacznie więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem podróżujących osób. Szczególną uwagę policjanci zwracać będą na trzeźwość kierowców, prędkość oraz sposób przewożenia dzieci.

Pragniemy zatem przypomnieć o kilku ważnych zasadach, które pozwolą nam uniknąć zagrożeń i przykrych sytuacji. Poniżej prezentujemy kilka rad, które pozwolą ustrzeć się włamania do mieszkania, czy też pomogą zapobiec kradzieżom portfela lub innych wartościowych przedmiotów:

Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać dużej ilości gotówki i cennych przedmiotów.
Podczas robienia porządków nie traćmy ze wzroku ani na chwilę torebek, lub saszetek. Wartościowe znicze, kwiaty, ozdoby przynieśmy na groby tuż przed 1 listopada, w ten sposób możemy uniknąć ich kradzieży.
W środkach komunikacji publicznej cały czas pilnujmy bagażu i unikajmy tzw. sztucznego tłumu. Szczególną ostrożność zachowajmy podczas wsiadania lub wysiadania. Ten moment najczęściej wykorzystują złodzieje. Portfel chowamy w wewnętrznej części ubrania.
Korzystając z własnego samochodu nie pozostawiajmy w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą przyciągnąć uwagę złodziei.
Przed wyjściem z domu sprawdźmy zamknięcie wszystkich drzwi i okien oraz zabezpieczenie urządzeń. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu garaży i budynków gospodarczych. Planując dłuższy wyjazd poprośmy zaufanego sąsiada o czujność.
Podróżując samochodem pamiętajmy:

Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
Za kierownicę wsiadamy trzeźwi i wypoczęci.
Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w fotelikach lub na odpowiednich podstawkach.
Zawsze starajmy się dostosować prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
Czytajmy znaki drogowe. Unikajmy jeżdżenia „na pamięć” W okresie Święta Wszystkich Świętych często zmienia się organizację ruchu przy cmentarzach.
Przypominamy także o hierarchii znaków i sygnałów drogowych. W pierwszej kolejności i bezwzględnie stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero później do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM