Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Bezpieczny "Znicz 2015"

  • Dodano: środa, 04 listopad 2015 20:13
  • |
  • Autor: KPP Gorlice
  • |
  • Odsłon: 1447

W ramach tegorocznej akcji „Znicz 2015” (30 października do 1 listopada br.) na drogach Małopolski odnotowano 20 % wypadków mniej i 33 % mniej rannych niż w roku ubiegłym. W tym okresie doszło do 19 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 18 doznało obrażeń ciała. Zatrzymano ponad 70 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu gorlickiego nie było wypadków drogowych. Przez cztery dni działań na gorlickich drogach wydarzyło się 8 kolizji, ujawniono 1 nietrzeźwego kierującego.

 

Nad bezpieczeństwem podróżnych podczas akcji "Znicz 2015" czuwało około 6 tys. policjantów. Głównym celem funkcjonariuszy było zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach cmentarzy, a także na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Szczególną uwagę policjanci zwracali na bezpieczeństwo pieszych, którzy w tym okresie są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

Na terenie powiatu gorlickiego nie odnotowaliśmy ani jednego wypadku drogowego. Doszło natomiast do 8 kolizji drogowych, z czego 5 miało miejsce 31 października. Najgroźniejsza kolizja wydarzyła się właśnie w sobotę ok. godziny 13.30 w Ropicy Górnej. Mieszkanka Wysowej podczas wyprzedzania zjechała na lewe pobocze, co skutkowało utratą panowania nad pojazdem, a w konsekwencji wjechaniem do rowu. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Pani była trzeźwa. Za popełniony czyn ukarana została mandatem karnym w kwocie 400 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Nietrzeźwego kierującego policjanci ujawnili w piątek o godzinie 10.30 w Gorlicach na ul. Podzamcze. Mieszkaniec Gorlic kierował samochodem Renault Kangoo mając w organizmie 1 promil alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM