Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pijani kierowcy na drogach powiatu gorlickiego

  • Dodano: poniedziałek, 16 listopad 2015 15:58
  • |
  • Autor: KPP Gorlice
  • |
  • Odsłon: 1839

Ostatni weekend na drogach powiatu gorlickiego nie należał do najspokojniejszych. W ciągu trzech dni doszło do 7 – na szczęście niegroźnych – kolizji drogowych, policjanci ujawnili także 3 nietrzeźwych kierujących. Mimo licznych kampanii i apeli o trzeźwość na drodze wciąż znajdują się osoby skrajnie nieodpowiedzialne.

 

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątek (13.11.2015 r.) około godziny 21.40 w Biesnej. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierowca samochodu Audi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne bariery energochłonne. Po zdarzeniu wyszedł z pojazdu i poszedł w kierunku pobliskiego lasu. Równocześnie z policyjnymi czynnościami na miejscu zdarzenia zadysponowano strażaków z pobliskich OSP do poszukiwań mężczyzny w lesie.

Policjanci ustalili, że właścicielem samochodu jest mieszkaniec miejscowości Kąśna Dolna. Policjanci Komisariatu Policji w Ciężkowicach udali się na miejsce, gdzie zastali nietrzeźwego mężczyznę. Przyznał, że to on kierował pojazdem w chwili zdarzenia, a kolizja była efektem wtargnięcia sarny na jezdnię. Poinformował także, że alkohol wypił po powrocie do domu, do którego został przywieziony przez członków rodziny. Mężczyznę poddano badaniu trzeźwości, które wykazało, że ma on w organizmie 1,13 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a następnie zwolniono. Rozbity samochód odholowany został na parking strzeżony.

Nietrzeźwego motorowerzystę zatrzymali policjanci w sobotę (14.11.2015 r.) około godziny 19.20 w miejscowości Bugaj (gmina Biecz). Okazało się, że mieszkaniec Strzeszyna ma w organizmie 2,18 promila alkoholu. Po czynnościach został zwolniony. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Bieczu.

Z trzecią sytuacją policjanci mieli do czynienia wczoraj (15.11.2015 r.). Informacja o samochodzie znajdującym się w rowie w miejscowości Szymbark dotarła do dyżurnego gorlickiej jednostki Policji około godziny 18.30. Skierowany na miejsce patrol zastał dwóch mężczyzn, mieszkańców Szymbarku, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, jednak żaden z nich nie przyznał się do kierowania pojazdem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że jeden z nich ma w organizmie 3,88 promila alkoholu, drugi – 3,36 promila. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani.

Ponawiamy apel do wszystkich kierowców o rozwagę i trzeźwość na drodze. Brak wyobraźni zrujnować może czyjeś życie i skutkować poważnymi konsekwencjami finansowymi i karnymi.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM