Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Trudne warunki na drodze przyczyną aż 9 kolizji

  • Dodano: piątek, 27 listopad 2015 12:13
  • |
  • Autor: KPP Gorlice
  • |
  • Odsłon: 2746

Wczorajszego popołudnia (26.11.2015 r.) warunki atmosferyczne na terenie naszego powiatu diametralnie się zmieniły. Padająca mżawka w połączeniu z ujemną temperaturą sprawiły, że dla wielu kierowców ten dzień okazał się pechowym. Tylko tego jednego popołudnia odnotowaliśmy aż 9 kolizji drogowych.

 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 12.45 w Sękowej, gdzie kierująca samochodem Peugeot straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z samochodem Fiat Seicento. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawczyni ukarano mandatem.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka minut później na ul. Słonecznej w Gorlicach. W tej sytuacji, nieznany jeszcze sprawca, najechał na zaparkowany samochód Fiat Seicento, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie okoliczności i poszukiwanie sprawcy.

Kolejne zdarzenie mikłao miejsce 20 minut po godzinie 13 w Bielance, gdzie kierująca Fiatem Seicento na łuku drogi zjechała do rowu. Ukarana została mandatem karnym.

Jeszcze przed godziną 14 w Moszczenicy kierująca samochodem Mitsubishi na śliskiej drodze zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z samochodem Opel Astra, którym kierowała pani z Moszczenicy. Obie kierujące były trzeźwe. Sprawczyni ukarana została mandatem.

Następne kolizja wydarzyła się o 13.55 w Bystrej. Mieszkanka Gorlic kierująca samochodem Ford Galaxy wjechała do przydrożnego rowu. Była trzeźwa. Ukarana została mandatem karnym.

O godzinie 14.30 w Ropie kierująca samochodem Opel Kadett straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu. Pani była trzeźwa. Nałożono na nią mandat karny.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na ul. Blich w Gorlicach. Około godziny 18.30 mieszkaniec Gorlic kierujący samochodem Renault Kangoo wpadł w poślizg, utracił panowanie nad samochodem i uderzył w zaparkowany samochód Fiat 126p. Kierowca był trzeźwy ukarano go mandatem karnym.

O 19.30 w Moszczenicy miała miejsce kolejna kolizja drogowa. Ustalenia policjantów wskazują, że kierujący Fiatem Panda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ukarano go mandatem karnym.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.40 również w Moszczenicy. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem Hyundai na łuku drogi wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Kierowca był trzeźwy. Ukarano go mandatem karnym.

Opisane wyżej przykłady dobitnie pokazują, że wszyscy kierowcy powinni przestawić się już na bardziej ostrożny, „zimowy”, charakter jazdy. Przypominamy także o oponach zimowych, które znacznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Pamiętajmy o pasach bezpieczeństwa, fotelikach dla naszych pociech oraz zwiększonej odległości między pojazdami, co w trudnych warunkach da nam czas na reakcję.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM