Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Nowe samochody osobowo-terenowe dla małopolskiego garnizonu Policji

  • Dodano: czwartek, 07 styczeń 2016 16:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3069

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zakupiła 6 zestawów samochodowych w skład których wchodzą - samochody osobowo-terenowe m. Mitsubishi Pajero oraz 6 quadów z przyczepami transportowymi niezbędnych do prowadzenia patroli i działań poszukiwawczo-ratunkowych na obszarze województwa małopolskiego.

Pojazdy zostały zakupione przy dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, oś 6. Spójność wewnątrzregionalna, Działanie 6.3 Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, w tym socjalnego i zdrowotnego, schemat C. Służby Ratunkowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie z MRPO 2007-2013 wynosiło 1 382 583,75 zł.

Od nowego roku z zakupionego sprzętu będą korzystać jednostki Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Zestawy samochodowe trafią do Komisariatu Wodnego KWP w Krakowie, Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Zakup nowych zestawów samochodowych znacząco przyczyni się do poprawy mobilności policjantów w trudno dostępnych terenach, co z kolei bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa małopolskiego oraz odwiedzających ten rejon turystów. Dzięki samochodom terenowym oraz quadom policjanci będą mogli patrolować tereny Parków Narodowych i Krajobrazowych, Rezerwatów Przyrody oraz obszarów NATURA 2000. Pozwoli to przeciwdziałać takim wykroczeniom i przestępstwom jak rozjeżdżanie i zanieczyszczenia terenów leśnych, dewastacji tablic informacyjnych oraz kradzieży drewna. Samochody będą również wykorzystywane w sytuacjach kryzysowych związanych głownie z klęskami żywiołowymi tj. powódź.Ponadto dzięki nowym samochodom podniesie się jakości i efektywności akcji poszukiwawczo-ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy wspólnie z innymi służbami ratowniczymi na obszarze województwa małopolskiego.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM