Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Gang sutenerów zatrzymany. Działali także w Gorlicach.

  • Dodano: piątek, 21 październik 2016 06:59
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3287

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej, która werbowała kobiety do uprawiania prostytucji i czerpała z tego korzyści majątkowe.


Śledczy ustalili, że grupę założył w 2014 roku 27-letni obecnie Dawid S. z Krynicy Zdroju, który wraz ze swoim znajomym i dwiema kobietami postanowili stworzyć sieć agencji towarzyskich w prywatnych mieszkaniach w Małopolscie(Gorlice, Krynica, Limanowa, Wadowice, Nowy Sącz) i na Podkarpaciu(Rzeszów, Krosno).


Dziewczyny do pracy grupa znajdowała dzięki ogłoszeniom o prace na portalach z anonsami erotycznymi. W zakładce „praca” można byłop znaleźć informację o dobrze płatnym zatrudnieniu, gdzie pracodawca zapewnia lokal i środki czystości. Policjanci szacują, że w ten sposób do sprawców mogło trafić nawet kilkadziesiąt kobiet.


Kobiety trafiały do mieszkań wynajętych przez Dawida S. Ustalono również, że 27-latek zawierał umowy najmu na dane innej osoby, której dowodem osobistym się posługiwał. Śledczy ustalili także, że w grupie panował ścisły podział ról i zadań. Na jej czele stał założyciel, 27-letni mieszkaniec Krynicy. Mężczyzna wynajmował mieszkania i zamieszczał ogłoszenie w internecie oraz organizował sesje fotograficzne prostytuującym się kobietom.


Drugi z mężczyzn 29-letni Kazimierz B, sprawował stały nadzór nad agencjami oraz zapewniał ochronę zwerbowanym kobietom. Zbierał on także pieniądze za tzw. „dniówki”. Obu sprawczyniom w wieku 35 i 31 lat, które wchodziły w skład grupy przypadł w udziale nadzór nad prostytuującymi się dziewczynami i zbieranie „utargu” od nich, który następnie otrzymywał szef.


11 października podczas zaplanowanej akcji, policjanci z wydziału kryminalnego oraz dochodzeniowo – śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie weszli równocześnie do 12 wytypowanych wcześniej mieszkań i domów na terenie Małopolski, Podkarpacia jak i województwa kujawsko – pomorskiego(gdzie przebywała jedna ze sprawczyń). Były to miejsca zamieszkania sprawców oraz lokale wynajęte do prowadzenia „interesu”.


Policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe oraz dokumenty dotyczące wynajmu poszczególnych mieszkań. W mieszkaniu szefa grupy znaleziono pałki, maczety, kastety, gaz łzawiący oraz broń, na której posiadanie wymagane jest pozwolenie. Dawid S usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu, posługiwania się cudzym dowodem osobistym, a także zarzut nielegalnego posiadania broni.


Pozostali członkowie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej jak również czerpania korzyści majątkowych z cudzego nierządu. Sąd przychylił się do tymczasowego aresztowania całej czwórki na okres 3 miesięcy.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM