Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

AKTUALIZACJA! Pobito młodych mieszkańców Moszczenicy. Jednemu grożono maczetą!

  • Dodano: piątek, 24 marzec 2017 15:20
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5716

Do naszej redakcji od jednego z naszych czytelników dotarła informacja o pobiciu młodych mieszkańców Moszczenicy. Udało nam się dotrzeć do poszkodowanych i dla ostrzeżenia innych postanowiliśmy sprawę nagłośnić, gdyż na „bestie” krzywdzące innych trzeba uważać.


Do pierwszego pobicia 19-letniego mieszkańca Moszczenicy doszło w poniedziałek 20 marca w Gorlicach tuż po godzinie 12:00.


„Wracając ze sklepu Budimet, koło sklepu Dukat dostrzegliśmy grupkę tzw. Dresiarzy. Przechodząc koło nich jeden nas zaczepił i zapytał o papierosa. Odpowiedzieliśmy, że nie mamy, na to „dres” zapytał drugi raz i mojemu koledze zagroził „kosą”. Powtórzyliśmy, że nie mamy papierosów i poszliśmy dalej w kierunku gorlickiego „Ekonomika”. Przy samej bramie szkoły jeden z „dresiarzy” podbiegł i uderzył mnie od tyłu w lewe oko. Upadłem na ziemię, nie wiedząc, co się stało. Znajomy pomógł mi wstać, a sprawca uciekł. Trzymając się za oko zostałem doprowadzony do szkoły a potem odesłany na SOR. Międzyczasie kadra nauczycielska wezwała policję” – mówi w rozmowie z nami pobity 19 latek.


Sprawa jest niepokojąca, a do zdarzenia doszło w biały dzień.


Do drugiego pobicia doszło dzień później, we wtorek 21 marca, również w Gorlicach. Pobity został 16-letni mieszkaniec Moszczenicy.


„Po dniach otwartych szkół w Gorlicach zwolniliśmy się z kolegami, aby pójść na pizzę. Później czekaliśmy na busa, a że było trochę czasu to postanowiliśmy przejść się do parku. Spacerując po parku przechodziliśmy koło 2 typów, którzy wyglądali dosyć groźnie. Mieli kaptury, dresy i chusty. Nie zwracając na nich uwagi, poszliśmy dalej, jednak po około 15 metrach coś nas zaniepokoiło i odwróciliśmy się, ponieważ byliśmy wystraszeni. „Dresiarze” zaczęli iść w naszą stronę, my podążaliśmy dalej i odwracając się za siebie zobaczyliśmy, że dresiarze przyspieszyli w naszym kierunku. Zaczęliśmy uciekać, kolegom się udało a ja miałem ciężki plecak i zostałem przewrócony na ziemię. Zasłonili mi usta i dostałem 1 cios. Gość coś mówił, że cwaniakujemy i uderzył mnie 2 raz, po czym wyciągną maczetę i powiedział „masz 3 opcje: 1opcja: potniemy cię, 2 opcja: utopimy cię, 3 opcja: pobijemy cię” i kazali mi wybrać jedną z nich. Potem dostałem 3 cios, ale od drugiego gościa. Zabrali i przeszukali mi plecak, musiałem oddać im pieniądze, bo ich żądali. Po przeszukaniu zostałem uderzony raz jeszcze i uciekli.” – mówi 16-letni poszkodowany.


Sprawami natychmiast zajęli się gorliccy kryminalni, którzy błyskawicznie ich namierzyli i złapali. O dokładnym przebiegu sprawy na razie nic nie wiemy, gdyż prowadzone jest postępowanie i sprawą zajął się prokurator.
Udało nam się dowiedzieć, że w obydwu przypadkach działali Ci sami sprawcy. Mamy nadzieję, że te „bestie” zostaną surowo ukarane, niestety, ale takich ludzi, którzy stwarzają zagrożenie dla innych inaczej nazwać nie można i powinni być izolowani od normalnego społeczeństwa.


Udało nam się również ustalić jednego z napastników, jego znajomi jasno powiedzieli, że ten 20-latek słynie z takich wybryków.


Do sprawy wrócimy, jak na chwilę obecną śledztw trwa i policja ani prokuratura nie mogą udzielić nam żadnych informacji.

------------

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, pobity również został 3 mieszkaniec Moszczenicy. Chłopak na razie sprawy nie zgłosił, jednak postanowiliśmy go namówić. 18-latek opisał nam sytuację i wyglądała ona podobnie jak w poprzednich przypadkach, jednak zmieniło się tylko miejsce.


„Szedłem sobie z kolegą schodami koło kościoła na ulicę Legionów. Przed nami 4 gości zaczepiało jakiegoś chłopaka. Przeszliśmy gęsiego między nimi, obróciłem tylko lekko głowę i dostałem pod oko. Kolega natomiast dostał 3 razy po głowie i brzuchu. Udało nam się wstać i uciec.”
– mówi dla naszego portalu 18-letni poszkodowany.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Hubert skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie przesadzajcie z tymi kpinami i nie oskarżajcie że ktoś kogoś nie lubi bo napisał drobny żart a ...
Basia skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Do znajomej.. Kpiny????bardziej podziw i uznanie Nie widzę w komentarzach powyżej by ktoś kierowa...
Znajoma skomentował artykuł Pożar kotłowni w Staszkówce
Nie rozumiem, jak można być tak zazdrosnym albo zawistnym i wykorzystywać artykuł o pożarze do kpin ...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM