Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Strażacy z Moszczenicy odnaleźli 19-latka za pomocą drona!

  • Dodano: środa, 07 luty 2024 03:24
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2070

Wczoraj tj. 6 lutego 2024 roku tuż przed północą strażaków z OSP Moszczenica i OSP Staszkówka zadysponowano do pomocy Policji w poszukiwaniach 19-letniego mieszkańca Staszkówki z zagrożeniem życia.

 

Na miejsce poszukiwań do miejscowości Staszkówka udały się dwa zastępy OSP Moszczenica z dronem ratowniczym i jeden zastęp OSP Staszkówka. Strażacy z OSP Moszczenica po rozmowie z Policjantami i najbliższymi zaginionego 19-latka wyznaczyli wstępny obszar poszukiwań i za pomocą drona sprawdzali teren.

 

Operatorzy drona z OSP Moszczenica po około godzinie poszukiwań dzięki kamerze termowizyjnej zlokalizowali poszukiwanego młodego mężczyznę. Znajdował się on przeszło kilometra od swojego miejsca zamieszkania i leżał w polach przy jednym z słupów wysokiego napięcia. Strażacy z sekcji dronowej OSP Moszczenica natychmiast przekazali współrzędne GPS pozostałym strażakom, którzy odnaleźli we wskazanym miejscu leżącego, półprzytomnego i wychłodzonego 19-latka.

 

Młodemu mieszkańcowi Staszkówki przez strażaków została udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna po czym został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 

Gdyby nie dron ratowniczy z kamerą termowizyjną strażaków z OSP Moszczenica to nie wiadomo czy mężczyznę udało by się odnaleźć żywego. Na szczęście pomoc nadeszła na czas, a akcja pokazała, że sprzęt taki jest bardzo potrzebny i szkolenia strażaków z OSP Moszczenica nie idą na marne.

 

poszukiwania luty

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM