Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Śmiertelne potrącenie na torach Moszczenica/Zagórzanach

  • Dodano: poniedziałek, 09 styczeń 2023 09:38
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4164

W niedzielę 8 stycznia 2023 r. służby z powiatu gorlickiego otrzymały zgłoszenie o potrąceniu człowieka na przejeździe kolejowym w Moszczenicy. Na miejsce wysłano JRG Gorlice, OSP Moszczenica, ZRM i Policję.

 

Okazało się, że do potrącenia doszło nie na przejściu w Moszczenicy, kilkaset metrów przed przejazdem kolejowym w Moszczenicy już w miejscowości Zagórzany (przysiółek Garbacz). Strażacy wraz z Policją i ZRM na miejscu zdarzenia zastali makabryczny widok, ciało było rozciągnięte po torowisku. Ze względu na stan w jakim znajdowały się zwłoki odstąpiono od działań medycznych.

 

- O godz. 19.55 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na torach w miejscowości Zagórzany. Pociąg Kolei Małopolskich relacji Jasło – Kraków, którym podróżowało około 120 osób śmiertelnie potrącił człowieka – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy PSP w Gorlicach.

 

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że mężczyzna leżał na torowisku, a wyhamowanie rozpędzonego pociągu zajęło kilkadziesiąt metrów. Potrącony nie miał więc najmniejszych szans w starciu z maszyną. Nie widomo co mężczyzna robił na torach, nie znane są też jego personalia. Obsługa pociągu była trzeźwa. Przy zwłokach policjanci nie znaleźli żadnych dokumentów, nie dało się też określić się w jakim wieku mógł być mężczyzna.

 

Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy JRG Gorlice, 2 zastępy OSP Moszczenica, ZRM i policjanci wraz z prokuratorem.

 

Działania zakończyły się po godzinie 23:00. Prokurator wydał zgodę na dalszą jazdę pociągu. Po sprawdzeniu hamulców i wszystkich systemów pociąg wraz z pasażerami mógł bezpiecznie odjechać do Krakowa.

 

Ustalaniem tożsamości denata i dokładnych okoliczności zdarzenia będzie zajmować się policja i prokuratura.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM