Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA
Hudzik GÓRA

Bobowa: Policyjny pies pomógł złapać podpalacza!

  • Dodano: sobota, 21 maj 2022 09:58
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2863

W miniony czwartek 19 maja 2022 w Sędziszowej (gmina Bobowa) doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Jak się okazało przyczyną pożaru było podpalenie.

 

Do czwartkowego zdarzenia oprócz strażaków zadysponowano patrol z Komisariatu Policji w Bobowej oraz przewodnika z psem tropiącym. Policyjny pies, który wabi się Motor szybko podjął trop i w odległości około 200 metrów od miejsca pożaru znalazł telefon komórkowy.

 

Trop jednak się nie urywał i Motor doprowadził mundurowych w rejon miejsca zamieszkania jak się później okazało osoby podejrzanej o dokonanie podpalenia.

 

Policjanci bardzo szybko ustalili, że właścicielem znalezionego telefonu jest 22-letni mieszkaniec gminy Bobowa, który został zatrzymany a następnie postawiono mu zarzut uszkodzenia mienia. 22-latek przyznał się do winy. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

- Wobec wymienionego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zakazu opuszczania kraju. Śledczy nadal sprawdzają czy mężczyzna nie jest sprawcą kilku podpaleń, do których doszło w regionie w ostatnim czasie. – wyjaśnia st. asp. Gustaw Janas, oficer prasowy KPP w Gorlicach.

 

- To już kolejna udana akcja z udziałem psa służbowego pracującego wraz ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Ireneuszem Jędrzejowskim pracującym w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – dodaje st. asp. Gustaw Janas.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM