Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Bystra. Wypalanie traw z fatalnymi skutkami.

  • Dodano: czwartek, 24 marzec 2022 09:09
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1270

Wczorajszy dzień (tj. 23 marca 2022) dla strażaków z PSP Gorlice i OSP Bystra był bardzo pracowity, bowiem dwukrotnie wyjeżdżali oni do pożarów traw. Niestety w wyniku drugiego pożaru poszkodowana została jedna osoba.

 

W ostatnich dniach powiecie gorlickim wypalanie traw stało się notoryczne, nie pomagają apele i groźby poniesienia kary. W Polsce tylko w tym roku w wyniku wypalania traw śmierć poniosły już dwie osoby.

 

Wczoraj w miejscowości Bystra drugi pożar traw miał fatalne skutki. Kobieta, która próbowała gasić ogień doznała poparzeń ciała 2 i 3 stopnia. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia, jednak niezbędna okazała się pomoc Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

- Wczoraj o godzinie 16:30 strażacy wyjechali do pożaru traw w miejscowości Bystra. Wypalony obszar to około pół hektara, nie było obiektów zagrożonych pożarem. Niestety, na pogorzelisku strażacy znaleźli poparzoną kobietę, która w wyniku poniesionych obrażeń musiała zostać przetransportowana do szpitala helikopterem LPR. Działania zakończyły się o godzinie 18:30 – mówi w rozmowie z nami st. kpt. Marcin Barczyk, dowódca JRG Gorlice.

 

W tym miejscu jeszcze raz apelujemy o zaprzestanie wypalania traw! Jak pokazuje powyższy przykład, wypalanie traw może być tragiczne w skutkach.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM