Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

28-latek z gminy Moszczenica stracił 147 tys. złotych!

  • Dodano: czwartek, 10 luty 2022 11:32
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 11298

Do gorlickich policjantów wczoraj wieczorem (9 lutego 2022) zgłosił się 28-letni mieszkaniec gminy Moszczenica, który został oszukany przez nieznanych sprawców i stracił ponad 147 tys. złotych.

 

Początek historii sięga września 2021 roku, kiedy do mieszkańca gminy Moszczenica zadzwonił przedstawiciel firmy zajmującej się inwestowaniem na giełdzie kryptowalut. Pokrzywdzony choć nigdy nie interesował się kryptowalutami postanowił spróbować.

 

Po rozmowie z przedstawicielem firmy brokerskiej z mieszkańcem gminy Moszczenica skontaktowała się osoba, która poprosiła o zdjęcie dokumentu tożsamości i dane jego karty płatniczej. Rozmówca przekonywał, że jest to konieczne, aby zacząć inwestować.

 

Kilka dni później młody mieszkaniec gminy Moszczenica odebrał kolejny telefon, od osoby przedstawiającej się jako jego osobisty broker. Mężczyzna poinformował 28-latka o konieczności zainstalowania aplikacji do zdalnej obsługi pulpitu, by ten mógł sprawnie pomagać mu w inwestowaniu na giełdzie.

 

W tym miejscu należy podkreślić, że mieszkaniec gminy Moszczenica nie podpisywał z firmą żadnej umowy oraz nie otrzymał regulaminu korzystania z usług firmy.

 

28-latek zaczął korzystać z aplikacji i inwestować. Początkowo miał zarobić 67 tys. euro. Niestety nastąpił jednak kryzys na giełdzie i pokrzywdzony stracił znaczną część zarobionych środków.

 

Do 28-latka zadzwonił kolejny broker, który poinformował go, że teraz on przejmie prowadzenie jego inwestycji. Szczęście wróciło i mieszkaniec gminy Moszczenica na swojej wirtualnej karcie zgromadził 43 tys. euro.

 

28-latek postanowił zakończy inwestowanie na giełdzie i chciał zarobione pieniądze wypłacić z wirtualnej karty na konto. Jak się okazało, wypłata nie była taka łatwa. Broker poinformował mężczyznę, że najpierw musi zapłacić podatek. Kolejnym problemem okazał się być sam przelew i konieczne było opłacenie kwoty 7 tys. złotych za kuriera, który miał pieniądze dostarczyć w gotówce.

 

Wczoraj do mieszkańca gminy Moszczenica zadzwonił kurier, twierdząc, że został zatrzymany na granicy polsko-niemieckiej i straż graniczna w jego samochodzie znalazła kopertę z gotówką. Aby ją odzyskać, musi zapłacić im 10% kwoty, która w niej jest. 28-latek powiedział kurierowi, aby wyciągną pieniądze z koperty i zapłacił.

 

28-letni mieszkaniec gminy Moszczenica uświadomił sobie, że prawdopodobnie został oszukany i postanowił jak najszybciej zgłosić sprawę na policję. Mężczyzna z gminy Moszczenica stracił w sumie 147 tys. 500 złotych.

 

W obecnych czasach trzeba bardzo uważać, a oszuści często działają tak że nie da się ich zlokalizować. W większości przypadkach stracone pieniądze są już nie do odzyskania.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM