Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Pożar drewnianego domu w Siedliskach! Trwa akcja strażaków. [AKTUALIZACJA]

  • Dodano: środa, 27 styczeń 2021 17:22
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 4389

Dziś około 16:30 straż pożarna została zadysponowana do pożaru drewnianego domu w miejscowości Siedliska (gm. Bobowa). Na miejsce udały się 2 zastępy PSP i znaczne siły OSP z okolicznych jednostek.

 

Jak donoszą nasi czytelnicy ogień i kłęby dymu widać z bardzo daleka. Dojazd do pożaru jest utrudniony, przez co strażacy muszą zbudować ok. 1 kilometra linii gaśniczej. Ogień zajął już cały budynek.


Czytelnicy wspominają również, że w budynku może być uwięziona starsza osoba.


Wkrótce więcej informacji.

 


AKTUALIZACJA - 19:58

 

Dzisiejszy pożar w miejscowości Siedliska niestety okazał się być tragiczny. Cztery osoby zdołały opuścić budynek samodzielnie, jedna niestety w wyniku pożaru poniosła śmierć.

 

- Dom opuścił mężczyzna z kobietą i dziećmi, niestety nie udało się wydostać z płonącego budynku starszej kobiety. Mężczyzna w wyniku poniesionych obrażeń trafił do gorlickiego szpitala, natomiast dzieci z matką przebywają u sąsiadów. Drewniany budynek spłonął niemal doszczętnie, w tej chwili trwa dogaszanie. Na miejsce przybył Burmistrz Bobowej, który zadeklarował się zapewnić rodzinie dach nad głową. W drodze jest prokurator i grupa dochodzeniowo śledcza, którzy będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia. – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

Niestety pożar i okoliczności są bardzo zbliżone do tych które miały miejsce w Szymbarku. Akcję strażaków utrudnił brak dojazdu do domu.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM