Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Tragiczny pożar w Szymbarku! Strażacy szukają ciała nastolatki. [Aktualizacja]

  • Dodano: niedziela, 17 styczeń 2021 11:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 5217

Niedzielny poranek dla strażaków z powiatu gorlickiego rozpoczął się fatalnie, a wszystko za sprawą pożaru drewnianego domu jednorodzinnego w miejscowości Szymbark (gmina Gorlice). Trzy osoby zostały ranne, jednej na razie nie znaleziono.

 

Dziś(17 stycznia 2020) o godzinie 8:20 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Szymbark. Dom zlokalizowany jest w lesie tuż przy zielonym szlaku w kierunku Maślanej Góry. Ze względu na panujące warunki i położenie budynku na miejsce pożaru nie mogą dojechać wozy bojowe.

 

Dyżurny zadysponował liczne siły i środki, a w tym jednostkę z OSP Gładyszów, która na wyposażeniu ma skuter śnieżny. Za pomocą quada i skutera śnieżnego udało się wybudować linię gaśniczą, która liczy około kilometra długości.

 

- Na tą chwilę podajemy dwa prądy wody w natarciu z dwóch stron. Ranne zostały trzy osoby, a jedną uważa się za zaginioną. Do szpitala przewieziono ojca i dwójkę dzieci, natomiast, gdy opanujemy ogień będziemy szukać nastolatki, która miała znajdować się w budynku. – mówi w rozmowie z nami mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik prasowy PSP Gorlice.

 

Na miejsce zadysponowano także śmigłowiec LPR, jednak ze względu na brak możliwości wylądowania w pobliżu pożaru odleciał na lądowisko przy gorlickim szpitalu.

 

W akcji bierze udział ponad 70 strażaków z PSP Gorlice i jednostek OSP z terenu powiatu gorlickiego(OSP Szymbark, OSP Ropa, OSP Dominikowice, OSP Klęczny, OSP Gładyszów, OSP Binarowa, OSP Zagórzany i OSP Sękowa.).

 

Z informacji które do nas dotarły wynika, że osoba którą uważa się za zaginioną to 14-letnia dziewczynka. Na chwilę obecną ciała dziewczynki jeszcze nie udało się odnaleźć.

 

Aktualizacja - 14:00

Strażacy odnaleźli spalone ciało 15-letniej dziewczyny, która nie zdołała opuścić się palącego budynku. W szpitalu przebywa ojciec i dwóch synów, którzy zatruli się gazami pożarowymi.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM