Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Komin przyczyną pożaru korytarza

  • Dodano: piątek, 18 grudzień 2020 12:40
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 3269

Wczoraj o godzinie 23:23 strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Moszczenicy na ulicy Szkolnej. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażaków udało się uratować większą część budynku.

 

Do pożaru doszło wczoraj po godzinie 23:20. Jeden z domowników poczuł dym, po czym zszedł na niższą kondygnację i zobaczył, że ogniem zajęty jest korytarz. Domownicy przez balkon opuścili budynek przed przyjazdem straży pożarnej.

 

Na miejsce, jako pierwsza przybyła Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczenicy, która natychmiast podjęła działania ratowniczo-gaśnicze.

 

„- Do zadymionego budynku weszła rota w aparatach ODO i z kamerą termowizyjną. Strażacy dzięki kamerze bardzo szybko dotarli do źródła ognia i ugasili go. Następnie wspólnie z kolegami z JRG Gorlice przystąpiono do dogaszania i czyszczenia komina, który to był przyczyną tego zdarzenia.” – mówi dh Daniel Skrobot, dowódca akcji i naczelnik OSP Moszczenica.

 

Spaleniu uległ korytarz pokryty boazerią i drzwi do trzech pomieszczeń. Rodzina mieszkająca w domu może mówić o dużym szczęściu, bo gdyby domownicy już spali to zdarzenie mogło mieć dużo gorszy finał. Na pochwałę zasługuje fakt, że osoba, która poczuła dym pozamykała wszystkie możliwe drzwi w budynku, aby zredukować dopływ powietrza.

 

Na miejscu pracowali strażacy z OSP Moszczenica, OSP Staszkówka, JRG Gorlice i Policja. Akcja trwała 2 godziny.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

REKLAMA

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM