Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Bardzo pracowity czwartek służb. Kolizje, poszukiwania, pożar i zwłoki.

  • Dodano: piątek, 11 grudzień 2020 03:56
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1797

Czwartek 10 grudnia 2020 r. był bardzo pracowity dla służb z terenu powiatu gorlickiego. Strażacy, policjanci i ZRM ciężko pracowali od samego rana do godzin wieczornych.

 

Tego dnia kilka minut po godzinie 8:00 w Łużnej podczas wymijania zderzyły się dwa samochody osobowe. Kierowca Hondy z Rzeszowa uderzył w jadącego z przecieka peugeota. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a kierowca został ukarany mandatem karnym 300 zł i punktami. Na miejscu pracował zastęp OSP Łużna, JRG Gorlice, Policja i ZRM.

 

Chwilę później, tuż przed godz. 9:00 na ulicy Wyszyńskiego w Gorlicach kierowca tira na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków, jakie panowały na jezdni i wjechał na chodnik, uszkadzając przy tym znak drogowy, sygnalizację świetlną i dwie barierki ochronne. W tym zdarzeniu również nikt nie ucierpiał, a sprawcę ukarano mandatem w wysokości 300 zł.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 9:40 w Libuszy. Kierowca Audi z Siar na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi marki renault i doprowadził do kolizji. Skończyło się na strachu i zniszczonych samochodach. Sprawca otrzymał 500 zł mandatu i punkty karne.

 

Po godzinie 11:00 służby na nogi postawiło zgłoszenie o zaginięciu dziecka w miejscowości Biesna. Ośmioletnia dziewczynka wyszła z domu w nieznanym kierunku i nie było z nią kontaktu. Dziewczynki najpierw przez niespełna dwie godziny szukali najbliżsi, jednak nie przyniosło to rezultatów i postanowili zaalarmować służby.

 

Na miejsce udało się około 50-ciu policjantów i strażacy ochotnicy z OSP Mszanka, OSP Łużna, OSP Siedliska, OSP Bobowa, OSP Biesna, OSP Szalowa, OSP Bieśnik, OSP Wola Łużańska. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań ośmiolatka została odnaleziona cała i zdrowa w pobliskich zabudowaniach. Na miejsce zadysponowano ZRM ze względu na wychłodzenie organizmu dziewczynki.

 

Jeszcze tego samego dnia około godziny 13:30 służby otrzymały wezwanie do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Ropa. Na miejsce udały się zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie i JRG Gorlice.

 

Około godziny 15:00 po raz kolejny zaalarmowane zostały jednostki OSP z Łużnej, Siedlisk, Bobowej, Biesnej i JRG Gorlice. Zadaniem strażaków było usunięcie plamy oleju na drodze wojewódzkiej 977, która ciągła się od miejscowości Łużna do miejscowości Zborowice.

 

O godzinie 16:20 przypadkowy przechodzień tuż obok galerii gorlickiej natknął się na mężczyznę, który siedział na ławce i nie dawał oznak życia. Przechodzień natychmiast zadzwonił pod numer 112.

 

- O godzinie 16:25 otrzymaliśmy zgłoszenie od przechodzącej kobiety, że na ławce nad rzeką Ropą siedzi mężczyzna w dziwnej pozycji niedający oznak życia. Na miejsce skierowano patrol policji. Niestety 46-letni mieszkaniec gminy Uście Gorlickie już nie żył. Na miejsce przyjechał prokurator, który zadecydował o zabezpieczeniu zwłok do dalszych badań sekcyjnych. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. – mówi asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, rzecznik gorlickiej policji.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Najnowsze komentarze

Ferment, w samochodzie nie znajdowaly sie dwie nieprzytomne osoby bo jedna w wyniku tej predkosci wy...
Dobrze ze to nie ranking wspólnoty tej lokalnej 😅😅 Pan z wąsem co chciałby być alfonsem napisałby że...
dlaczego ten drugi klub HDK z naszej wsi nie promował akcji organizowanej przez osp? z tego co pamię...

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM