Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Niespokojna środa w gorlickim. Wypadki i kolizje.

  • Dodano: czwartek, 26 listopad 2020 07:32
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1174

Wczorajszy dzień nie należał do spokojnych, bowiem strażacy, policjanci i pogotowie ratunkowe mieli pełne ręce roboty. Służby interweniowały w Łużnej, Uściu Gorlickim i Bieczu.

 

Pierwsze zdarzenie miało w miejscowości Łużna, gdzie kierujący Seatem Leonem na łuku drogi najwidoczniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Seat wypadł z drogi i zakończył jazdę w rowie. Mieszkaniec Staszkówki został ukarany mandatem 500 złotych i punktami karnymi. Na miejscu interweniowali strażacy z OSP Łużna, JRG Gorlice, ZRM i Policja.

 

Do kolejnego zdarzenia doszło tuż po godzinie 20:00 w Uściu Gorlickim. Na drodze z Uścia Gorlickiego do Czarnego z drogi wypadł samochód BMW i uderzył w drzewo. W tym zdarzeniu ucierpiała pasażerka, stan jej zdrowia wymaga hospitalizacji powyżej 7 dni. Wstępne ustalenia przeprowadzone na miejscu wskazują, że kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem. Jak się okazało kierowca BMW nie miał uprawnień. Na miejscu działała jednostka OSP Uście Gorlickie, JRG Gorlice, ZRM i Policja.

 

Do kolejnego bardzo poważnego zdarzenia doszło około godziny 20:20 na przejeździe kolejowym w Bieczu, droga w kierunku miejscowości Grudna Kępska. Zderzył się pociąg Inter City z samochodem osobowym. Poszkodowane zostały trzy osoby, w tym matka i dwójka dzieci w wieku 1 rok i 8 lat. Cała trójka trafiła do gorlickiego szpitala. Z jadących pociągiem nikt nie ucierpiał.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że młoda kobieta kierująca samochodem osobowym Opel wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod pociąg Inter City „Pogórze” relacji Zagórz-Stróże. Siła uderzenia była tak duża, że samochód osobowy został przepchnięty jeszcze kilkadziesiąt metrów dalej od miejsca kolizji.

 

Na miejscu zdarzenia pracowały 3 zastępy OSP Biecz, 2 zastępy JRG Gorlice, 3x ZRM i Policja.

 

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM