Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

II WYPRAWA DO RZYMU 16-21 lutego 2014

  • Dodano: wtorek, 11 luty 2014 10:57
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 2296

Jesteśmy grupą 36 osób, w tym 24 osób z niepełnosprawnością i 12 asystentów. Są wśród nas osoby na wózkach, osoby po różnych operacjach, niedosłyszące, starsze oraz chorujące na dziecięce porażenie mózgowe czy stwardnienie rozsiane.

Nasz skład, jakże różnorodny, czyni z naszego wyjazdu prawdziwą wyprawę, wymagającą wiele pracy i wysiłku. Takie grupy jak nasza rzadko pojawiają się na ulicach, nie mówiąc już o dalszych wyjazdach. W szczególności dotyczy to osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu. Chcemy jednak pokazać, że choć to trudne, my też możemy i chcemy podróżować. Pragniemy udowodnić, że wózek czy choroba nie skazują na bezczynność i siedzenie w domu. Przy odrobinie chęci i pomocy ludzi dobrej woli osoby niepełnosprawne, nawet z miejsc położonych na uboczu, jak powiat gorlicki, są w stanie spełniać swoje marzenia.

Już 16 lutego 2014 r. lecimy z Krakowa. Zwiedzać będziemy Watykan, odwiedzimy grób Jana Pawła II, udamy się na audiencję generalną z Papieżem Franciszkiem, zwiedzimy też najważniejsze zabytki Rzymu – Koloseum, Panteon, Schody Hiszpańskie… - brzmi banalnie, ale w takim gronie banalne to nie będzie. Każdy z nas musi dać z siebie wszystko, żeby nie tylko sprostać wyzwaniom organizacyjnym (już sam przelot takiej grupy to nie lada wydarzenie i sensacja), własnym lękom czy ograniczeniom fizycznym, ale móc jeszcze pomagać innym, wspierać grupę i każdego, kto w danej chwili może tego bardziej potrzebować.

Pragniemy pozostawić po swojej wyprawie trwały ślad w postaci relacji oraz przełamanych barier. Naszym celem jest przeciwstawienie się wielu obawom i lękom, które często towarzyszą osobom niepełnosprawnym, a czasem i ich opiekunom.

W lutym 2013 r. zorganizowaliśmy Wyprawę do Rzymu i Watykanu dla 13 osób, w której uczestniczyło 8 osób z niepełnosprawnością. Tamten wjazd był przetarciem szlaków, rozpoznaniem, które pokazało, że takie wyprawy są możliwe. Dzięki niemu zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie umożliwiające nam zabranie teraz znacznie większej bo aż 36 osobowej grupy.

Wyjazd ten, choć robiony pod szyldem Fundacji Wyjdź z Domu, jest inicjatywą niekomercyjną - wszyscy się na niego zrzucamy, ale i tak potrzebujemy wsparcia w wysokości około 13 tysięcy zł od sponsorów i pozytywnie zakręconych ludzi, aby móc w pełni pokryć koszty wyjazdu (dojazd na lotnisko, dostosowany autokar dla grupy w Rzymie, bilety do muzeów, etc), ale także mieć szanse na poznanie prawdziwych smaków i uroków Italii, o których od dłuższego czasu wszyscy marzymy…

Patronat honorowy nad naszą wyprawą objął Starosta Gorlicki Pan Mirosław Wędrychowicz. Dodatkowo wspierają nas: Regionalna Telewizja Gorlicka RTVG,  Gazeta Krakowska oraz lokalne portale informacyjne.

Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie pomagaczy, osób pozytywnych i pokazujących, że w życiu ważny jest nie tylko fun, ale i misja jaką można zrealizować przy okazji, wesprzyj naszą wyprawę!

Prosimy o wpłatę dowolnej sumy na subkonto naszej Fundacji:
31 1240 5110 1111 0010 5442 2585

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM