Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
moszczenica info gmina moszczenica
Artykuły
REKLAMA

Kolejna edycja „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości”

  • Dodano: czwartek, 12 listopad 2015 11:51
  • |
  • Autor: D.Markowicz
  • |
  • Odsłon: 1978

W 2016 roku będziemy obchodzić 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz spotkanie młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenie Chrztu Polski radykalnie wpłynęło na losy polskiego narodu, Państwa i Kościoła, dlatego skłania nas to do szczególnej refleksji nad problemem tożsamości narodowej młodego pokolenia XXI wieku, które objął szczególną troską Św. Jan Paweł II.


W związku z tymi wydarzeniami odbędą się różnego rodzaju konkursy tematyczne organizowane przez Zespół Szkół w Łużnej w ramach III edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła - pamiętając o przeszłości” adresowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów na terenie powiatu gorlickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego, które Honorowym Patronatem obejmuje Wójt Gminy Łużna, Małopolski Kurator Oświaty, Biskup Tarnowski, Marszałek Województwa Małopolskiego i Wojewoda Małopolski.


Zwracam się z prośbą o poparcie powyższej inicjatywy i włączenie się w obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży, poprzez udział uczniów w konkursach pod opieką nauczycieli. Tematem przewodnim jest hasło:
„ZACHOWAĆ PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ” oraz słowa Św. Jana Pawła II: „Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach. (...) Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców”

Propozycje konkursów:


1. Konkurs Piosenki „Polska moich marzeń” - repertuar obejmuje współczesne utwory poświęcone ojczyźnie, ludziom z nią związanym, tematowi patriotyzmu jak również osobie św. Jana Pawła II- wielkiego patrioty, uczestnicy: uczniowie gimnazjum.


2. Konkurs Wiedzy Historycznej


I kategoria: „Kto Ty jesteś? Od legendy do tożsamości narodowej”, uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VI.
II kategoria : Polska w chrześcijańskiej rodzinie państw europejskich, uczestnicy: uczniowie gimnazjum.


3. Konkurs Plastyczny
I kategoria: „Pocztówka z mojej Ojczyzny”, uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej kl. IV-VI
II kategoria : Tematyka: –„ Szukałem Was, a Wy przyszliście do mnie”. Jan Paweł II - papież młodych, uczestnicy: uczniowie gimnazjum.


4. Konkurs literacki – „Zachować pamięć i tożsamość”, tematyka: Tożsamość narodowa Polaków w literaturze, uczestnicy: uczniowie gimnazjum.

Regulaminy powyższych konkursów i formularze zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej szkoły www.zsluzna.iap.pl.
Podsumowanie wszystkich konkursów odbędzie się 5 czerwca 2016 r. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej podczas uroczystego podsumowania przedsięwzięcia.

REKLAMA

Co? Gdzie? Kiedy?

Pogoda

REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA

Logowanie

REKLAMA
REKLAMA
Moszczenica Info
 
Na skróty
 
Image

Copyright © 2008-2022 Moszczenica Info.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja, wdrożenie: Agencja DM